Adam Małysz jest dalej jedną z najważniejszych postaci w polskich skokach narciarskich. Po ostatnich sukcesach naszej kadry na Turnieju Czterech Skoczni.

Podczas wywiadu z „Przeglądem Sportowym”, dziennikarze zapytali czy zamierza startować w przyszłorocznych wyborach na prezesa Polskiego Związku Narciarskiego.

Jaka będzie decyzja Małysza?

Wiele osób uważa, że legendarny skoczek byłby idealnym kandydatem do zastąpienia Apoloniusza Tajnera. Adam Małysz ujawnił jednak, że na razie nie ma planów w tym kierunku i realizuje się na stanowisku dyrektora koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Wybory na prezesa PZN odbędą się po igrzyskach zimowych, które odbędą się na początku 2022 roku w Pekinie.

Adama Małysz
Adama Małysz
fot. screen YouTube / WiatrPodNarty

Kilka słów o sytuacji w kadrze

Zainteresowanie dziennikarzy sportowych i fanów polskich skoków narciarskich budzi też sytuacja w kadrze.

Ostatnio zainteresowanie wzbudził trener Michał Doleżal, który doprowadził do historycznego sukcesu. W ostatecznej klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni w najlepszej szóstce znalazło się aż czterech Polaków.

Sam Adam Małysz bardzo pochwalił te osiągnięcie i obecnie ma namawiać prezesa PZN do wydłużenia kontraktu z trenerem jeszcze przed przyszłorocznymi Igrzyskami.

„Nie ma co czekać, później może być różnie” – potwierdził w wywiadzie Małysz.

Były skoczek stwierdził też, że połączenie kadry A i B było dobrym pomysłem co pokazują ostatnie wyniki.

Pozostaje więc trzymać kciuki za polskich skoczków. Najbliższy konkurs odbędzie się już w tę sobotę w Titisee-Neustadt.

Jak informował portal "Życie": Kamil Stoch jest bardzo wdzięczny swoim fanom. Znany skoczek nie zapomniał też wspomnieć o swojej ukochanej

Przypomnij sobie: Użyteczne metody do łatwego zastosowania w naszych domach. Dzięki temu pranie szybciej wyschnie

Portal "Życie" pisał również: Gwiazda TVN ujawniła ciekawostkę z początków swojej pracy. Nikt tego wcześniej nie wiedział o Agnieszce Woźniak-Starak

Pisaliśmy również o: Jest nadzieja dla polskiej gospodarki? Główny Urząd Statystyczny opublikował informacje dotyczące inflacji. Czy czekają nas podwyżki