Jak podaje portal "Wirtualna Polska Sportowe Fakty", decyzja niemieckiego sanepidu dotycząca startu naszej kadry skoczków narciarskich w pierwszym konkursie 69. Turnieju Czterech Skoczni z pewnością nie przypadnie do gustu kibicom. Niestety Polacy nie będą mogli wystąpić w konkursie w Oberstdorfie.

Koronawirus w polskiej kadrze skoczków narciarskich

W niedzielę 27 grudnia polscy skoczkowie otrzymali wyniki testów na koronawirusa. Niestety jeden z nich okazał się pozytywny. Portalowi "Skaczemy" udało się ustalić, że zakażonym skoczkiem jest Klemens Murańka. Głos w sprawie zabrał również lekarz kadry, Aleksander Winiarsi, który wskazał, że test Murańki wyszedł częściowo pozytywny, co oznacza, że nie ma stu procentowej pewności, że jest zakażony.

Mimo to, podjęto decyzję o odizolowaniu Murańki od reszty kadry. Skoczek nie zszedł na kolację, a pozostali skoczkowie nie spotykali się ze sobą i każdy z nich spał w osobnym pokoju.

Dawid Kubacki/ YouTube @Klimin

Na ostateczną decyzję, co z ich udziałem w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni, reprezentanci naszego kraju czekali do godzin przedpołudniowych w poniedziałek. Około godziny 10 u skoczków ponownie przeprowadzono testy. Dwie godziny później poinformowano, że polscy skoczkowie nie wezmę udziału w konkursie w Oberstdorfie.

Co ciekawe, Klemens Murańka przed wyjazdem na Turniej Czterech Skoczni wykonał test na koronawirusa, który dał wynik negatywny.

Myślicie, że to słuszna decyzja?

To też może cię zainteresować: Kolejny wielki sukces Roberta Lewandowskiego. Gratulacje spływają z całego świata. Tymczasem Anna Lewandowska zaskoczyła wszystkich

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Krzysztof Jackowski ma przerażające proroctwa na 2021 rok. Jego zdaniem będzie jeszcze gorszy niż 2020. Co się wydarzy

O tym się mówi: Meghan Markle poważnie pokłóciła się z Harrym w trakcie świąt? Zagraniczne media nie mają wątpliwości. Wiadomo, o co poszło małżonkom

Z życia gwiazd: Wiek Grażyny Torbickiej może zaskoczyć wiele osób. Ile lat ma ikona polskiej telewizji