Nie da się ukryć – skoki narciarskie to pasjonujący sport, a Polacy z chęcią śledzą poczynania skoczków narciarskich. Już niebawem odbędą się zawody w Planicy, podczas których sportowcy będą walczyć o tytuł mistrza świata w lotach.

Jak przypomina Super Express, to właśnie Planica jest szczególnym miejscem dla Kamila Stocha. Polski skoczek narciarski lata temu wykonał skok, który uznano za rekordowy.

Kamil Stoch. Źródło: Youtube [Hastamix]
Kamil Stoch. Źródło: Youtube [Hastamix]

Kamil Stoch w rekordowym skoku

Zwykle zawody narciarskie w ramach Mistrzostw Świata odbywają się w marcu. Trwająca sytuacja epidemiologiczna wymusiła jednak zmianę dotychczasowych reguł i konkursy będą mieć miejsce w grudniu.

Sezon otworzyły zawody w Wiśle-Malince. Po nich przyszedł czas na wielkie emocje w Planicy, miejscu, które szczególnie zapadło w pamięci m.in. Kamilowi Stochowi.

Kamil Stoch. Źródło: Youtube TVP Sport
Kamil Stoch. Źródło: Youtube TVP Sport

Polski skoczek narciarski pobił rekord Polski w długości skoku właśnie na planickiej skoczni. O mały włos, a jego skok skończyłby się naprawdę źle – miał dużo szczęścia.

Tutaj znajdują się zdjęcia oraz film z wybitnego skoku Kamila Stocha. Trzeba przyznać, że mrożą krew w żyłach! Oglądaliście jego dokonania z Planicy?

Póki co sezon przebiega dobrze dla Polaków – udało się zdobyć brązowy medal w Wiśle-Malince, a w zawodach indywidualnych w Kuusamo Piotr Żyła otrzymał srebrny, zaś Dawid Kubacki – dwa brązowe medale.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIELKA TAJEMNICA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO WYSZŁA NA JAW! WPROST NIE SPOSÓB UWIERZYĆ. JASNOWIDZ ZDRADZIŁ RZECZ, O KTÓREJ WIĘKSZOŚĆ NIE MIAŁA POJĘCIA

O tym się mówi w Polsce: BENEFICJENCI PROGRAMU 500 PLUS POWINNI PAMIĘTAĆ O BARDZO WAŻNYCH TERMINACH! TO OD NICH ZALEŻY CZY I KIEDY ŚWIADCZENIE ZOSTANIE PONOWNIE PRZYZNANE

O tym się mówi na świecie: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA DOTYCZĄCE SZCZEPIONKI. JEDEN Z KRAJÓW MIAŁ WSTRZYMAĆ PRACE NAD PREPARATEM. DOSZŁO DO DZIWNEGO ODKRYCIA

Z życia gwiazd: ŚWIĄTECZNE SZALEŃSTWO TRWA W NAJLEPSZE. GWIAZDY PUBLIKUJĄ FOTOGRAFIE PRZEDSTAWIAJĄCE ICH PRZYGOTOWANIA. JEDNĄ Z NICH JEST KATARZYNA ZIELIŃSKA