W poniedziałek nad ranem zmarł znany i niezwykle lubiany polski aktor Piotr Machalica. Informację o nagłej i kompletnie niespodziewanej śmierci artysty przekazała Krystyna Janda, która poinformowała również o tym, że aktor trafił do szpitala.

Piotr Machalica miał znaleźć się w szpitalu w niedzielę, 13 grudnia w ciężkim stanie. Natychmiast wprowadzono go w stan śpiączki farmakologicznej i podłączono do respiratora. Niestety, mimo wysiłków lekarzy zmarł w poniedziałek około 2.30 w nocy. Jako pierwsza kondolencje bliskim aktora złożyła Krystyna Janda, która napisała wiele pięknych i ciepłych słów na temat Piotra Machalicy. Aktor od lat współpracował z Jandą w dwóch należących di niej teatrach – Polonia i Och Teatrze.

Nie żyje Piotr Machalica. Przyjaciele, bliscy i polskie gwiazdy we wzruszających słowach żegnają wielkiego aktora

Krystyna Janda w swoim długim wpisie porównała Piotra Machalicę do „pięknego i czułego księcia”, żegnając przyjaciela.

„Piotrusiu, kochanie, to pożegnanie, najczulsze z możliwych, to podziękowanie za Twój talent, przyjaźń, Twoje ciepło, czar, lojalność, rzetelność, poczucie humoru, prawość, wielkie Człowieczeństwo” – napisała Krystyna Janda, cytowana przez Radio Zet.

W sieci pojawia się od rana coraz więcej kondolencji dla bliskich aktora, szczególnie świeżo poślubionej przez niego we wrześniu tego roku żony. Wypowiadają się przedstawiciele świata sztuki, kina i telewizji, polityki, a także jego fani.

Na ten temat wypowiedzieli się już m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Danuta Stalińska, czy Rafał Cieszyński.

Piotra Machalicę pożegnał bardzo smutno na antenie TVN Krzysztof Materna, który stwierdził, że aktor był nieprawdopodobnie dobrym człowiekiem i dodatkowo tak niesamowicie utalentowanym. Materna przekonywał, że kochał nadwrażliwość Piotra Machalicy.

Jak informował portal "Życie": JEDEN Z ODCINKÓW PROGRAMU “JAKA TO MELODIA” POŚWIĘCONY ANNIE JANTAR. NATALIA KUKULSKA NIE ŚPIEWA W NIM UTWORÓW SWOJEJ MAMY. DLACZEGO

Przypomnij sobie: JOANNA PRZETAKIEWICZ OPOWIADA O NADCHODZĄCYCH ŚWIĘTACH. PRZYGOTOWANIA ZACZĘŁA JUŻ MIESIĄC TEMU. “W TYM ROKU STAWIAM NA ENERGETYCZNĄ CZERWIEŃ”

Portal "Życie" pisał również: NIEPRAWDOPODOBNA HISTORIA PEWNEGO PRZEDSIĘBIORCY, KTÓRY PRZEBRAŁ SIĘ ZA BEZDOMNEGO. CHCIAŁ SPRAWDZIĆ, JAK ZAREAGUJĄ PRACOWNICY JEGO LOKALI

Pisaliśmy również o: WAŻNE INFORMACJE DLA WSZYSTKICH OSÓB WIERZĄCYCH. BYĆ MOŻE ZMIENI SIĘ SPOSÓB UDZIELANIA SAKRAMENTU SPOWIEDZI. JAK ZATEM BĘDZIE TERAZ WYGLĄDAĆ