Klemens Murańka już jako młody chłopiec osiągał niesamowite sukcesy. Mając zaledwie 10 lat wykonał 135 – metrowy skok na Wielkiej Krokwi. Dokonał tego dokładnie w dniu swoich urodzin, a skoki trenował zaledwie od trzech lat!

Skoczek przez wiele lat skrywał tajemnicę!

Warto wspomnieć także o tym, że zaledwie trzy lata później chłopak był najmłodszym skoczkiem w historii, który wziął udział w Pucharze Świata. Skoczek w konkursie na Wielkiej Krokwi uplasował się na ostatniej pozycji, jednak wiele osób wróżyło mu niesamowitą karierę!

Swoje największe osiągnięcie zdobył w 2012 roku, kiedy to podczas konkursu drużynowego w Lahti, w ramach Pucharu Świata, stanął na podium. Jednak po tym sukcesie jego kariera zdecydowanie zwolniła.

Jak informuje portal Pomponik, u skoczka zaczęły się poważne problemy ze wzrokiem. Zauważyli to trenerzy, bowiem sportowiec nie reagował na ich sygnały do skoku. Wtedy też Klemens Murańka został skierowany na badania.

Sportowiec miał wiele chwil zwątpienia!

W krakowskiej klinice okulistycznej zdiagnozowano u skoczka tzw. stożek rogówki. Wada powodowała, że sportowiec widział w zaledwie 20%. Jak się zatem okazuje, skoczek skakał praktycznie „na oślep”.

Podczas zawodów odbywających się w Stams w Austrii skoczek po oddaniu skoku upadł. Wtedy też wyznał swoim rodzicom, że ma kłopoty ze wzrokiem. Do czasu tego wypadku nikt nie widział o problemach młodego sportowca, nawet jego ukochana.

Murańka przeszedł kilka operacji, które pozwoliły mu wrócić na skocznię. Jednak w 2018 sportowiec chciał zakończyć karierę. Wtedy też przeszedł kilka rozmów z trenerem Maciejem Maciusiakiem, który zmotywował go do zostania w sporcie. Była to niewątpliwie dobra decyzja, bowiem Murańce idzie coraz lepiej!

Jak informował portal "Życie": WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE EMERYTÓW CZEKAJA NIESAMOWITE ZMIANY. CZY KAŻDY OTRZYMA NOWE ŚWIADCZENIE? O CO DOKŁADNIE CHODZI

Przypomnij sobie: MASOWE KONTROLE URZĘDÓW SKARBOWYCH JUŻ RUSZYŁY. SKARBÓWKA ZAJMUJE WIELE KONT BANKOWYCH. TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ, BO ŚRODKI MOŻNA ZABLOKOWAĆ NA DŁUGO

Portal "Życie" pisał również: KOLEJNE NIESAMOWITE ZNALEZISKO! JEDNA Z POLSKICH RZEK PRZEZ WIELE LAT SKRYWAŁA NIEZWYKLE CENNY SKARB. CO TAKIEGO ODKRYLI ARCHEOLODZY