Według informacji przekazanych przez Super Express, minister rozwoju i pracy – Jarosław Gowin robi wszystko, aby przegłosować jego pomysł. Chodzi tutaj o tzw. emeryturę obywatelską, która ma wynieść aż 1250 złotych! Czy plan Gowina zakończy się sukcesem?

O co dokładnie chodzi?

Jak się jednak okazuje, nie wszystkie osoby popierają nowy pomysł Jarosława Gowina! Całość mocno skrytykował Stanisław Szwed – wiceminister rodziny i polityki społecznej.

- W tym systemie ludzie będą musieli sami oszczędzać na przyszłą emeryturę, bo obywatelska emerytura wystarczy im zaledwie na przeżycie! – zaznaczył polityk w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu.

Plan wicepremiera zakłada, że każdy Polak otrzyma minimalną emeryturę w wysokości 1250 złotych. Byłaby to tak zwana emerytura obywatelska. Jej kwota była równa minimalnemu świadczeniu jakie będzie obowiązywać w przyszłym roku.

Czy to dobry pomysł?

Stanisław Szwed tłumaczy jednak, że takie rozwiązanie spowoduje, że za parę lat w naszym kraju praktycznie wszyscy emeryci będą biedni. Polityk nie wyobraża sobie, aby wszyscy emeryci musieli wyżyć za minimalną stawkę emerytury.

Czy zatem plan Jarosława Gowina zostanie zrealizowany i emerytura obywatelska zostanie wprowadzona już niebawem? I czy w ogóle jest to dobry pomysł w obecnej sytuacji w jakiej się znajdujemy?

Jak informował portal "Życie": MASOWE KONTROLE URZĘDÓW SKARBOWYCH JUŻ RUSZYŁY. SKARBÓWKA ZAJMUJE WIELE KONT BANKOWYCH. TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ, BO ŚRODKI MOŻNA ZABLOKOWAĆ NA DŁUGO

Przypomnij sobie: PROGRAM WOLONTARIATU PRACOWNICZEGO NIEBAWEM PONOWNIE ZOSTANIE URUCHOMIONY. STOŁECZNI URZĘDNICY BĘDĄ POMAGAĆ W WALCE Z KORONAWIRUSEM. CZYM BĘDĄ SIĘ ZAJMOWAĆ

Portal "Życie" pisał również: MIESZKAŃCY WARSZAWY PO RAZ KOLEJNY POMAGAJĄ LOKALNYM PRZEDSIĘBIORSTWOM. BIZNES JUŻ PRAWIE UPADŁ, A TERAZ PO KULTOWĄ ORANŻADĘ GROCHOWSKĄ USTAWIAJĄ SIĘ KOLEJKI

Z życia gwiazd: AGNIESZKA WOŹNIAK-STARAK SPOTYKA SIĘ Z KIMŚ NOWYM? ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA DZIENNIKA. PAPARAZZI UCHWYCILI GWIAZDĘ NA NOCNYM SPACERZE Z MĘŻCZYZNĄ