Choć wydawałoby się, że w dobie pandemii właściciele firm i przedsiębiorcy będą mieli znaczne ułatwienia w prowadzeniu biznesu, a na dowód tego rząd zdecydował się wprowadzić wsparcie finansowe i logistyczne w postaci kolejnych tarcz antykryzysowych i finansowych to obecne czasy wcale nie są łatwiejsze w prowadzeniu biznesu.

Okazuje się bowiem, że płonne były nadzieje wielu osób, myślących, ze w dobie pandemii urzędy skarbowe będą łagodniej traktować wiele osób. W ciągu ostatnich sześciu miesięcy skarbówka miała zablokować rachunki przedsiębiorców na kwotę pięciokrotnie wyższą niż dwa lata temu i niewiele mniejszą niż w ubiegłym roku. Fiskus wkrótce zdobędzie nowe uprawnienia.

Masowe kontrole urzędów skarbowych już ruszyły. Skarbówka zajmuje wiele kont bankowych. Trzeba się przygotować, bo środki można zablokować na długo

Mowa tutaj o uszczelnieniu systemu podatkowego, który był zapowiadany od początku rządów PiS. Jak przypomina Interia, na którą powołuje się Biznes Info już dwa lata temu w życie wszedł system teleinformatyczny izby rozliczeniowej (STIR), który ma służyć do śledzenia rachunków bankowych oraz rachunków w SKOK-ach przedsiębiorców. W ten sposób ma on wykrywać nieprawidłowości i oszustwa podatkowe.

W ten sposób szef Krajowej Administracji Skarbowej od kwietnia 2018 rok ma prawo do zajęcia posiadanych na rachunkach przez przedsiębiorców środków na czas do 72 godzin. Jak przekonują eksperci to bardzo dotkliwa represja, która może mieć ogromny wpływ na płynność finansową firm.

Od stycznia do maja 2020 roku skarbówka zablokowała na kontach firm około 20 milionów złotych. Jednak od czerwca do października to aż 57 milionów złotych, co razem daje 77 milionów złotych. Kwota 57 milionów jest pięć razy wyższa niż ta zablokowana w ciągu całego 20918 roku.

Tendencja jest zatem rosnąca, a to nie koniec, bo już wkrótce urzędy skarbowe zyskają możliwość blokowania prywatnych kont bankowych obywateli, jeśli fiskus będzie przekonany, że są one wykorzystywane do oszust podatkowych.

Jak informował portal "Życie": JUREK OWSIAK ZBULWERSOWANY TYM, CO ZOBACZYŁ NA ULICACH PODCZAS PROTESTU KOBIET. SZEF WOŚP MA NAPRAWDĘ DOŚĆ. WYSTOSOWAŁ MOCNY KOMENTARZ

Przypomnij sobie: W PRZYSZŁYM ROKU ZAPŁACIMY ZNACZNIE WIĘCEJ ZA PRĄD. W ŻYCIE WCHODZI DODATKOWA NOWA OPŁATA. ZNANE SĄ JUŻ STAWKI NA RACHUNKACH DLA POLAKÓW

Portal "Życie" pisał również: W ŻYCIU KRYSTYNY PAWŁOWICZ POJAWIŁA SIĘ MIŁOŚĆ? ZDUMIEWAJĄCE DONIESIENIA MEDIÓW! OBIEKTEM WESTCHNIEŃ BYŁEJ POSŁANKI PIS MA BYĆ MŁODY I ZNANY MUZYK