W ubiegłą sobotę Iga Świątek wygrała French Open. Nasza młoda tenisistka pokonała swoją rywalkę – Sofię Kenin w wielkim stylu, nie straciła bowiem ani jednego seta. Polacy mają niewątpliwy powód do dumy!

Mama zabrała głos!

Dziennikarze Super Expressu przeprowadzili wywiad z mamą naszej utalentowanej tenisistki – Dorotą Świątek. Kobieta wyjawiła wiele na temat kariery swojej ukochanej córki.

Jak przyznała mama Igi Świątek, od samego początku była przekonana, że córka bez problemu wygra turniej French Open.

– Muszę przyznać, że nie ma wielkiego zaskoczenia, bo córka zajmuje się tenisem od piętnastu lat. Po takim czasie orki na kortach przychodzi czas na odcinanie kuponów i należnej chwały. Tak jak człowiek odnosi największe sukcesy zawodowe gdzieś koło czterdziestki, to w tenisie ma to miejsce znacznie wcześniej ze względu na specyfikę tego sportu – przyznała Dorota Świątek.

Iga Świątek nie ma sobie równych!

Jak przyznała mama tenisistki, Iga Świątek trenuje tenis od 15 lat i to właśnie tej dyscyplinie sportowej poświęciła się praktycznie w całości. Jednak mimo wszystko udało jej się zdać maturę z bardzo dobrym wynikiem. Jednak sama Iga dostrzega pewne minusy kariery sportowej w tak młodym wieku.

– Wielokrotnie wspominała, że była pozbawiona życia towarzyskiego, bo była trzymana w sportowej bańce. Trenowała codziennie, w niedziele i święta też – zaznaczyła mama tenisistki.

Dorota Świątek przyznała także, że córka niejednokrotnie chciała zrezygnować z dalszej kariery w tenisie. Na szczęście jednak tak się nie stało, a my razem z Igą możemy cieszyć się z jej niesamowitych sukcesów!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SYTUACJA W NASZYM KRAJU JEST NIEZWYKLE TRUDNA. PRZEKROCZYLIŚMY BARIERĘ 10 TYSIĘCY ZAKAŻEŃ. JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA SĄ ZAŁAMANI POSTAWĄ WIELU POLAKÓW. JEDNA Z PIELĘGNIAREK WPROST POWIEDZIAŁA, CO MYŚLI O ZACHOWANIU RODAKÓW

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: NIE ZDAJEMY SOBIE SPRAWY, JAK POPULARNE JEST W NASZYM KRAJU FAŁSZERSTWO MIODÓW. CO TAK NAPRAWDĘ KUPUJEMY W SKLEPACH