Miniony weekend był naprawdę bardzo ciężki. Tylko w sobotę oraz niedzielę w naszym kraju potwierdzono prawie 9500 nowych przypadków koronawirusa. Jak dalej będzie wyglądać nasza codzienność?

Jest bardzo źle!

Jak podaje portal Radio Zet, przez weekend uzyskano dokładnie 9478 pozytywnych testów na koronawirusa. Niestety, są to niechlubne rekordy. Ministerstwo Zdrowia poinformowało także, że w sobotę i niedzielę zmarło 85 osób. Sytuacja jest bardzo niestabilna.

W związku z takim obrotem spraw, rząd po rozmowach z Ministerstwem Zdrowia podjął decyzję o wprowadzeniu w całym kraju żółtej strefy. Ponadto 6 miast oraz 32 powiaty zostały oznaczone strefą czerwoną.

Przypomnijmy, że obecnie w strefie żółtej obowiązkowe jest zakrywanie ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Niestety, Polacy nie stosują się do tych zaleceń. Jak przekazał insp. Mariusz Ciarka – rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji – w ciągu 24 godzin od wprowadzenia obostrzeń policja była zmuszona do wystawienia 4 780 mandatów. Dodatkowo 5700 zostało pouczonych, a 2280 spraw znajdzie swój finał w sądzie.

Wrócą obostrzenia z wiosny?

Przypomnijmy także, że już od 15 października wracają godziny dla seniorów. Oznacza to, że od 10 do 12 zakupy w sklepach, a także drogeriach oraz aptekach będą mogły zrobić tylko osoby, które ukończyły 60 lat.

Co więcej, według decyzji rządu, szkoły mają nadal pracować normalnie. Uczniowie nie zgadzają się jednak na taki obrót spraw, bowiem boją się o zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. Dziś zorganizowany został więc protest uczniów. Wiele z nich postanowiło nie iść do szkoły, a osoby które poszły ale mimo wszystko chcą uczestniczyć w proteście, ubrały się dziś na czarno.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: LIDL PO RAZ KOLEJNY ZASKOCZYŁ WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW MODY. CZĘŚĆ GARDEROBY, KTÓRĄ MOŻNA TAM KUPIĆ DO TEJ PORY BYŁA DOSTĘPNA JEDYNIE W EKSKLUZYWNYCH SKLEPACH

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: ANNA MUCHA ROZPOCZĘŁA WŁAŚNIE PRACE NAD NOWYM PROJEKTEM WRAZ ZE SWOIM BYŁYM I OBECNYM PARTNEREM. INTERNAUCI SĄ BARDZO MOCNO ROZBAWIENI CAŁĄ TĄ SYTUACJĄ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: NIEZNANE DOTYCHCZAS INFORMACJE O URSZULI DUDZIAK WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. CHODZI O JEJ CÓRKĘ, KTÓRA DO NIEDAWNA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM