Większość z nas jest świadoma tego, w jak trudnej sytuacji znajdujemy się obecnie. Liczba zakażeń koronawirusem nieustannie rośnie i powoduje dość duży niepokój. Niestety, spora część naszych rodaków nic sobie nie robi z zagrożenia przed jakim stoimy. Co więcej, wiele osób twierdzi, że pandemia koronawirusa to teoria spiskowa.

Pielęgniarka nie może się pogodzić z tym, co dzieje się w Polsce!

Jak informuje portal Lelum, jedna z pielęgniarek – Monika Drobińska, nie wytrzymała i na swoim profilu na Facebooku zamieściła wpis, w którym wyraziła cały swój żal do Polaków. Kobieta jest zaniepokojona tym, jak bardzo Polacy lekceważą sytuację związaną z koronawirusem.

— Miałam nadzieję, że Polacy są mądrzy, wyciągną wnioski. Zawiodłam się. Urosły teorie o grzybicy, syfie, bakteriach, szkodliwości maseczek. Czyli powinnam być trupem. Lata całe po naście godzin, pracując na bloku operacyjnym, nie ściągałam maseczki z twarzy. Albo jestem super człowiekiem, albo ww. teoria jest kufno warta — zaczęła swój post pielęgniarka.

Co więcej, Monika Drobińska przypomniała sytuację, która miała miejsce na samym początku pandemii, kiedy to Polacy wyrażali swoją wdzięczność dla medyków, poprzez oklaskiwanie ich na balkonach. Niestety okazuje się, że ta wdzięczność to już odległa przeszłość, a spora część społeczeństwa radykalnie zmieniła swój stosunek do pracowników ochrony zdrowia.

— Po oklaskach macie nas państwo w głębokim poważaniu. W imię idiotycznie pojętej wolności macie w tyłach maseczki. W końcu… Nie jesteście w grupie ryzyka. Co was tak naprawdę obchodzą wiekowi rodzice? Czyżby swoje już przeżyli? Co was obchodzi sąsiad po chemioterapii? Nie wasza chemia, nie wasze rzyganie, nie wasza łysina, nie wasz ból. Co was obchodzą medycy? – wylała swoją złość pielęgniarka.

Stosujmy się do zaleceń!

Kobieta zaapelowała także do Polaków, aby stosowali się do zaleceń, póki jeszcze nie jest za późno! To, jak rozwinie się pandemia koronawirusa zależy przede wszystkim od nas i naszego podejścia.

— I tak na koniec — noście te cholerne maseczki. Przecież nic was to nie kosztuje. Wszystkich, którzy nie wierzą w „covida” zapraszam do szpitali. Też będziecie mieć „twarze do zapamiętania”. Ani ja, ani żaden inny medyk nie zasługuje, aby go obrażać. Ci, którzy to robią, do pięt nam nie dorastają — zakończyła swój wpis kobieta.

Anestezjologiczna i.... maseczki Do dziś miałam postanowienie, że nie będę zabierała głosu w sprawie noszenia maseczek....

Posted by Monika Drobińska on Wednesday, October 7, 2020

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SYTUACJA W NASZYM KRAJU JEST NIEZWYKLE TRUDNA. PRZEKROCZYLIŚMY BARIERĘ 10 TYSIĘCY ZAKAŻEŃ. JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: ANNA MUCHA ROZPOCZĘŁA WŁAŚNIE PRACE NAD NOWYM PROJEKTEM WRAZ ZE SWOIM BYŁYM I OBECNYM PARTNEREM. INTERNAUCI SĄ BARDZO MOCNO ROZBAWIENI CAŁĄ TĄ SYTUACJĄ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: NIEZNANE DOTYCHCZAS INFORMACJE O URSZULI DUDZIAK WŁAŚNIE UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE. CHODZI O JEJ CÓRKĘ, KTÓRA DO NIEDAWNA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM