Nie ma co dyskutować z faktami – Robert Lewandowski słusznie uważany jest za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie, a jego talent doceniają nie tylko rodacy, ale i środowisko piłkarskie w każdym zakątku globu. Co roku, zawodnik Bayernu Monachium otrzymuje masę nagród, a ostatnio uznano go najlepszym piłkarzem ligi niemieckiej, czyli Bundesligi.

To wielkie wyróżnienie, na które Robert Lewandowski czekał latami, dochodząc do niego ciężką pracą i wyczerpującymi treningami, które pozwoliły mu wypracować niesamowitą formę i strzelanie goli niczym z automatu. Do pełni szczęścia i zadowolenia z własnym osiągnięć brakuje jednak jednego wyróżnienia – Złotej Piłki.

To marzenie każdego piłkarza na świecie. Dla fanów sportowca to oczywiste, że w tym roku zasłużył na tę statuetkę, jak nikt inny to kibice i sam Robert Lewandowski będą musieli obyć się smakiem! Jury plebiscytu podjęło kontrowersyjną i oprotestowaną już decyzję!

W tym roku rozdania Złotej Piłki nie będzie! Robert Lewandowski i jego fani będą musieli poczekać do następnej edycji plebiscytu

Kibicom piłkarskim nie trzeba tłumaczyć, czym jest Złota Piłka, lecz warto zauważyć, że laureatami najbardziej prestiżowego plebiscytu na świecie są tacy piłkarze jak Lionel Messi, Christiano Ronaldo, Michel Platini, Franz Beckenbauer czy Ronaldo.

Do tej pory żaden z polskich zawodników nie mógł postawić na półce złotej statuetki i w tym roku nawet Robert Lewandowski – typowany na zwycięzcę, bo w tym roku nikt nie pobił jego dokonań – będzie musiał pozbyć się marzenia.

Okazuje się bowiem, że komisja konkursowa i organizatorzy odwołali plebiscyt z uwagi na pandemię koronawirusa, która zawiesiła rozgrywki w większości krajów na świecie.

Według Pikio.pl, aż 88 proc. niemieckich kibiców popierało Hansa Flicka, trenera Bayernu w stwierdzeniu, że Lewandowski to najlepszy kandydat do Złotej Piłki 2020. Komentatorzy sportowi twierdzili dokładnie to samo. France Football – organizator konkursu – podjął jednak inną decyzję.

fot. Instagram

Jak informował portal "Życie": JEDNA Z GWIAZD TVN ZDECYDOWAŁA SIĘ WYJAWIĆ NAJWIĘKSZE TAJEMNICE TELEWIZJI. POWIEDZIAŁA WPROST O TYM, ILE KOSZTOWAŁA JĄ PRACA PRZED KAMERAMI

Przypomnij sobie: DOMINIKA GWIT POSTANOWIŁA ZDRADZIĆ KULISY JEJ MAŁŻEŃSTWA. O PEWNYM FAKCIE DOTYCZĄCYM JEJ MĘŻA NIE WIEDZIAŁ NIKT

Portal "Życie" pisał również: KRYSTYNA PAWŁOWICZ KOMPLETNIE ZASKOCZYŁA INTERNAUTÓW. MA NIESAMOWITY TALENT, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ PO BYŁEJ POSŁANCE