W maju dzieci przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Jak wiadomo, po kościelnej uroczystości niemal wszyscy organizują rodzinne imprezy. Jak się jednak okazuje, dla wielu osób Pierwsza Komunia Święta jest okazją do zaprezentowania swoich walorów, poprzez nietypowe stylizacje.

Niektóre stylizacje budzą zażenowanie

Nie da się ukryć, że wiele osób jest mocno zaskoczonych ubiorem gości, którzy zostali zaproszeni na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Duże poruszenie wywołały ostatnio stylizacje gwiazd, którymi pochwaliły się w mediach społecznościowych. Najmocniej oberwało się Magdalenie Narożnej, słynnej wokalistce, która wybrała na tą okazję różową sukienkę bez rękawów. Internauci stwierdzili zgodnie, że taka stylizacja pasuje bardziej na dyskotekę, niż ważną kościelną uroczystość.

Głos na temat tego, jaką stylizację wybrać, aby jednocześnie była kobieca i zachowywała klasę, konieczną do zachowania podczas takich uroczystości, zabrała w rozmowie z Wirtualną Polską Aleksandra Pakuła.

Co wybrać, aby wyglądać z klasą?

- Kobiety powinny decydować się na sukienki do połowy kolana. Nikt nie będzie oczywiście tego mierzył linijką, ale ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku. Zakrywamy ramiona, zapominamy o głębokim dekolcie, zasłaniamy plecy. Do stylizacji dobieramy buty np. na wyższym obcasie, koniecznie zakrywamy palce u stóp. Jeśli decydujemy się na spodnie, pamiętajmy, żeby nie były one zbyt obcisłe i żeby np. nie prześwitywała przez nie bielizna – zaznacza pomysłodawczyni Instytutu Etykiety.

Warto także zaznaczyć, że Pierwsza Komunia Święta to święto przede wszystkim dziecka, które przyjmuje pierwszy raz ważny sakrament. Z tego też powodu nie powinno się zakładać stylizacji, które będą zbyt wyróżniające się. Spośród dostępnych na rynku ubrań z powodzeniem możemy wybrać takie, które będą zarówno bardzo stylowe jak i skromne.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: AGATA DUDA MA PROBLEMY ZDROWOTNE? POJAWIŁY SIĘ POGŁOSKI, ŻE NIE MOŻE CHODZIĆ. WYSZŁO NA JAW, CO NAPRAWDĘ DOLEGA PIERWSZEJ DAMIE. TO EFEKT WYPADKU

O tym się mówi w Polsce: CZTERNASTA EMERYTURA NIE TRAFI DO WSZYSTKICH SENIORÓW? NAJNOWSZE INFORMACJE O DODATKOWYM ŚWIADCZENIU EMERYTALNYM. PIENIĄDZE EMERYCI DOSTANĄ TYLKO RAZ

O tym się mówi na świecie: NIESAMOWITA HISTORIA 26-LATKI PORUSZYŁA INTERNAUTÓW. TO NIEPRAWDOPODOBNE, CO MATKA JEST W STANIE ZROBIĆ DLA SWOJEGO DZIECKA

Z życia gwiazd: TERESA LIPOWSKA PRZERWAŁA MILCZENIE NA TEMAT SWOJEGO STANU. AKTORKA PRZEKONUJE, ŻE NIE JEST Z NIĄ DOBRZE. PRZYKRE WIEŚCI O GWIEŹDZIE „M JAK MIŁOŚĆ”