Jak informuje portal Goniec, wczoraj w mediach pojawiła się bardzo smutna wiadomość, której chyba nikt z nas się nie spodziewał. Zmarł znany i lubiany aktor, Bronisław Cieślak. W chwili śmierci miał 77 lat.

Bardzo smutna wiadomość!

Jako pierwsza informacje o śmierci aktora przekazała stacja TVN24. Do tej pory nie została podana jednak oficjalna informacja dotycząca powodu śmierci aktora. Jak jednak wiadomo, około trzech lat temu znany aktor cierpiał na chorobę nowotworową, którą wtedy szczęśliwie udało mu się pokonać.

Bronisław Cieślak urodził się 8 października 1943 roku w Krakowie. W 1968 rozpoczął swoją karierę, a jego pierwszą pracą było stanowisko dziennikarza w Polskim Radiu. Potem rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej w Krakowie. Pierwszy raz zagrał w filmie w 1976 roku, mogliśmy oglądać go wtedy w produkcji „Znaki szczególne”.

Najpopularniejsza rola aktora!

Nie da się jednak ukryć, że Bronisław Cieślak nieodłącznie kojarzony będzie z rolą porucznika Sławomira Borewicza w kultowej produkcji „07 zgłoś się”. To właśnie ta rola przyniosła aktorowi największą sławę.

Co więcej, Bronisław Cieślak prowadził także program „Telewizyjne Biuro Śledcze”, który emitowany był na antenie Polsatu. Znany aktor był także mocno zaangażowany w politykę. W latach 1971 – 1990 był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, a w 1997 roku należał do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Po tym czasie był także rzecznikiem prasowym SLD.