Nie da się ukryć, że ostatni czas nie jest najlepszy dla Kościoła katolickiego. Już od pewnego czasu na mszach pojawiało się coraz mniej wiernych, jednak pandemia koronawirusa przyczyniła się do jeszcze większych pustek w świątyniach. Dodatkowo wiele osób odwróciło się od Kościoła za sprawą nieustannych afer związanych z wykorzystywaniem dzieci przez księży.

Wiernych ubywa

Warto także przypomnieć, że w naszym kraju Kościół finansowany jest bezpośrednio z budżetu państwa oraz z datków otrzymanych od wiernych. Finanse Kościoła w Polsce niejednokrotnie budziły już sporo kontrowersji, jednak okazuje się, że budżet Kościoła zaczął się mocno uszczuplać, a powodem tego jest nieustannie zmniejszająca się liczba wiernych.

Wiele osób decyduje się na wystąpienie z szeregów Kościoła katolickiego, jednak formalnie nie dokonuje apostazji, bowiem niejednokrotnie jest ona mocno utrudniana przez samych księży.

Wiele osób odeszło z Kościoła

Aby dokonać apostazji należy przede wszystkim złożyć świadectwo chrztu oraz inne dokumenty. Tutaj jednak zaczynają się komplikacje, bowiem uzyskać je możemy tylko w naszej parafii, a za „usługę” musimy zapłacić. Jak wiadomo, w Kościele wierni za wszystkie posługi płacą, co łaska, jednak w wielu miejscach księża dokładnie mówią, ile kosztuje przekazanie świadectwa chrztu. Jak zgłaszają wierni, w niektórych parafiach muszą zapłacić 50, a nawet 100 zł za uzyskanie tego dokumentu.

Jak informuje portal Super Biznes, na koniec 2020 roku z Kościoła katolickiego w naszym kraju wypisało się ponad 2 tysiące osób. Dochód z apostazji, który w całości przekazany jest do Kościoła wyniósł zatem nie mniej niż 10 tysięcy złotych!

Za apostazję należy zapłacić? / YouTube: Dobry Dóch
Za apostazję należy zapłacić? / YouTube: Dobry Dóch

Jak informował portal “Życie”: BRAT ZNANEJ RESTAURATORKI ZOSTANIE RZECZNIKIEM PRAW OBYWATELSKICH? PIOTR IKONOWICZ WIE, OD CZEGO CHCE ZACZĄĆ. O CZYM MOWA

Przypomnij sobie: HARRY I MEGHAN UTRZYMUJĄ SIĘ ZE SPADKU PO KSIĘŻNEJ DIANIE. BRAT KSIĘCIA WILLIAMA ZDECYDOWAŁ SIĘ WSPOMNIEĆ, O JAKICH KWOTACH MOWA

Portal “Życie” pisał również: ZABAWNA SYTUACJA W POPULARNYM PROGRAMIE ŚNIADANIOWYM! IZABELLA KRZAN POPEŁNIŁA GAFĘ PODCZAS „PYTANIA NA ŚNIADANIE”

Pisaliśmy również o: TAKA SYTUACJA NIE POWINNA SIĘ WYDARZYĆ! KARETKA Z PACJENTEM JEŹDZIŁA PO WARSZAWIE PONIEWAŻ ŻADEN SZPITAL NIE CHCIAŁ PRZYJĄĆ CHOREGO