W ostatnich dniach niestety znów obserwujemy wzrost przypadków zakażeń koronawirusem w naszym kraju. Niestety spełnia się czarny scenariusz, który już jakiś czas temu zapowiadał minister zdrowia, w szpitalach zaczyna bowiem brakować miejsc dla pacjentów.

Ratownicy z pacjentem jeździli po Warszawie!

Redakcja TVN24 poinformowała, że trafiło do nich nagranie rozmowy pomiędzy dyspozytorką pogotowia, a ratownikami medycznymi. Jak się okazuje, ratownicy przez ponad trzy godziny jeździli z pacjentem chorym na COVID-19, bowiem żaden z warszawskich szpitali nie chciał go przyjąć.

Na samym początku dyspozytorka skierowała karetkę z pacjentem do Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego na ulicy Wolskiej. Na miejscu ratownicy otrzymali jednak odmowę przyjęcia mężczyzny do placówki.

Po tej sytuacji ratownik ponownie połączył się z dyspozytorką. Tym razem kobieta skierowała karetkę do Szpitala Wolskiego znajdującego się na ulicy Kasprzaka, jednak tutaj również nastąpiła odmowa przyjęcia chorego. Wtedy to dyspozytorka poleciła, aby zespół przewiózł mężczyznę do Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA na ul. Wołoskiej. Finalnie to właśnie tam zgodzono się na przyjęcie pacjenta.

Dopiero trzecia placówka przyjęła pacjenta!

- Mężczyzna trafił do szpitala MSWiA, tam został przyjęty około godziny 13. Wcześniej ratownicy odbili się z nim między innymi od drzwi szpitala zakaźnego. Ogólnie jeździli z nim po Warszawie około trzech godzin, szukając wolnego miejsca – poinformował Karol Bielski – dyrektor firmy Meditrans.

Co więcej, dyrektor Meditransu przekazał także, że tego dnia zespoły ratownictwa medycznego spotkały się z 24 odmowami przyjęć pacjentów na oddział. Jak jednak zaznaczył, jeszcze do niedawna takich odmów było o wiele więcej.

Jak informował portal "Życie": BARBARA HORAWIANKA BYŁA GWIAZDĄ PRL-U. WYJAWIŁA SMUTNĄ PRAWDĘ NA TEMAT SWOJEJ KARIERY I ŻYCIA. WAŻNE SŁOWA

Przypomnij sobie: SZCZERE WYZNANIE ŻONY MARCINA PROKOPA. KOBIETA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM. TERAZ ZACHĘCA INNE OSOBY, ABY NIE BAGATELIZOWAŁY OBJAWÓW

Portal "Życie" pisał również: WŁAŚCICIELE NIERUCHOMOŚCI POWINNI POSPIESZYĆ SIĘ Z DOKONANIEM FORMALNOŚCI. 15 MARCA TO OSTATECZNY TERMIN NA WNIESIENIE OPŁATY

Pisaliśmy również o: EWA DRZYZGA PORUSZYŁA POLAKÓW PRZEJMUJĄCYM WPISEM W SIECI. MÓWI O LĘKU I BÓLU, KTÓRY NIE POZWALA NORMALNIE ŻYĆ! CO DZIEJE SIĘ Z PREZENTERKĄ TVN