Barbarę Horawiankę znamy z niezapomnianej roli jak Anne – Marie Elken ze „Stawki większej niż życie” oraz roli laborantki w popularnym serialu „W labiryncie”. W tym roku mija 70 – lat odkąd aktorka rozpoczęła swoją karierę. Jak się okazuje, Barbara Horawianka twierdzi, że mogła osiągnąć przez ten czas zdecydowanie więcej.

Aktorka wyznała, że nie potrafiła walczyć o role

Jak informuje portal Świat Seriali, sama aktorka przyznała, że nigdy nie miała odwagi, aby zaciekle walczyć o role.

- Nie mam pretensji czy ambicji... Może bierze się to stąd, że nie uważam się za objawiony talent. Zawsze mówię, że w moim przypadku aktorstwo to miłość bez wzajemności. Spotkały mnie rzeczy wspaniałe, ale też momenty bardzo przykre. Wiele rzeczy mnie ominęło – mówiła aktorka w jednym z wywiadów jakiego udzieliła w 2013 roku.

Jak przyznaje Barbara Horawianka, rola w serialu Stawka większa niż życie” mocno napędziła jej karierę. Aktorka przyjęła także rolę w serialu „Daleko od szosy” i jak wspomina, wiele osób do dziś mówi jej, że mimo iż sama jest bardzo sympatyczną osobą, to zagrała największą zołzę jaką można było wykreować w historii polskiej kinematografii.

Na jakiś czas zawiesiła swoją karierę

Kiedy zmarł mąż aktorki, Mieczysław Voit, Barbara Horawianka bardzo wycofała się z aktorskiego świata. Pierwszą dużą rolę przyjęła dopiero w 2001 roku, kiedy to wcieliła się w Jadwigę Zduńską w serialu „M jak miłość”.

Aktorka mimo swojego wieku, w maju skończy 91 lat, nieustannie marzy o tym, aby jeszcze stanąć przed kamerami. Przyznaje jednak, że często brakuje jej siły, żeby wstać rano z łózka.

Barbara Horawianka / YouTube:  HyPaTia
Barbara Horawianka / YouTube: HyPaTia

Jak informował portal "Życie": WYCISKAJĄCE ŁZY WSPOMNIENIE DZIENNIKARKI TVP O PIOTRZE ŚWIĄCU. OPOWIEDZIAŁA, JAKIM CZŁOWIEKIEM BYŁ REPORTER. „LUBIŁ SIĘ ŚMIAĆ, ŻARTOWAĆ, KOCHAŁ ŻYCIE”

Przypomnij sobie: SZCZERE WYZNANIE ŻONY MARCINA PROKOPA. KOBIETA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM. TERAZ ZACHĘCA INNE OSOBY, ABY NIE BAGATELIZOWAŁY OBJAWÓW

Portal "Życie" pisał również: POJAWIŁ SIĘ KOMENTARZ DIECEZJI NA TEMAT SYNA BEATY SZYDŁO. CZY MŁODY KSIĄDZ OSTATECZNIE ZDECYDOWAŁ SIĘ NA ODEJŚCIE? CO DZIEJE SIĘ Z TYMOTEUSZEM SZYDŁO

Pisaliśmy również o: EWA DRZYZGA PORUSZYŁA POLAKÓW PRZEJMUJĄCYM WPISEM W SIECI. MÓWI O LĘKU I BÓLU, KTÓRY NIE POZWALA NORMALNIE ŻYĆ! CO DZIEJE SIĘ Z PREZENTERKĄ TVN