Jak informuje serwis Pikio, jeszcze do niedawna Tymoteusz Szydło widniał w wykazie księży, którzy pełnia posługę kapłańską w diecezji bielsko-żywieckiej, do której z racji pochodzenia należy wraz z całą rodziną.

Jednak redakcji Wirtualnej Polski udało się ustalić, że w ostatnich dniach syn byłej premier został wykreślony ze spisu. Dlaczego? Dziennikarze poprosili o stosowny komentarz w sprawie przedstawicieli kurii.

Tymoteusz Szydło przestał być księdzem? Syn byłej premier nie widnieje na liście aktywnych księży diecezji bielsko-żywieckiej! Co dzieje się z młodym kapłanem?

Przedstawiciele diecezji bielsko-żywieckiej odpowiedzieli na dziennikarskie pytanie redakcji WP i potwierdzili, że Tymoteusz Szydło nie pełni już posługi kapłańskiej na tym terenie. Nie jest jednak wiadome, co dzieje się z synem byłej premier i jaki jest jego status formalny w Kościele.

Sekretariat kurii bielsko-żywieckiej zachęcił dziennikarzy zainteresowanych sprawą o to, aby kontaktować się w tej kwestii z samym Tymoteuszem Szydło. Jego dane zniknęły jednak permanentnie ze strony kurii.

„Trzeba o to pytać bezpośrednio adwokata księdza Tymoteusza. Tak sobie zażyczył. To jest już tylko i wyłącznie jego sprawa. W naszej diecezji nie pełni posługi, nie jest u nas księdzem” – poinformował Wirtualną Polskę rzecznik diecezji ks. Mateusz Kierczak, cytowany przez Pikio.

Syn byłej premier przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku, a później powołano go do posługi duszpasterskiej w parafii Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach. Jednak po dwóch latach, jak oficjalnie ujawniły media, młody kapłan miał zwrócić się do przełożonych z prośbą o rozpoczęcie procedury zwolnienia z obowiązków kapłańskich i zniesienie celibatu.

Adwokat Tymoteusza Szydło, mecenas Maciej Zaborowski, który reprezentował niedawno również prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka przekazał dziennikarzom, że nie będzie komentarza w tej sprawie.

Nuncjatura Apostolska w Polsce przekazała informację, że odpowiedź na pytanie o obecny status Tymoteusza Szydło narusza prywatność osób trzecich.

Tymoteusz Szydło/Youtube @GOSSIP TV
Tymoteusz Szydło/Youtube @GOSSIP TV
Tymoteusz Szydło/Youtube @GOSSIP TV

Jak informował portal "Życie": WYCISKAJĄCE ŁZY WSPOMNIENIE DZIENNIKARKI TVP O PIOTRZE ŚWIĄCU. OPOWIEDZIAŁA, JAKIM CZŁOWIEKIEM BYŁ REPORTER. „LUBIŁ SIĘ ŚMIAĆ, ŻARTOWAĆ, KOCHAŁ ŻYCIE”

Przypomnij sobie: SZCZERE WYZNANIE ŻONY MARCINA PROKOPA. KOBIETA ZMAGAŁA SIĘ Z POWAŻNYM SCHORZENIEM. TERAZ ZACHĘCA INNE OSOBY, ABY NIE BAGATELIZOWAŁY OBJAWÓW

Portal "Życie" pisał również: TO JUŻ KONIEC „SANATORIUM MIŁOŚCI”, A ODCINEK PRZYNIÓSŁ ZASKOCZENIE! ZBIGNIEW NIE LUBI ANI? WIELU WIDZÓW NIE ZGADZA SIĘ Z ZACHOWANIEM SENIORA

Pisaliśmy również o: KAMILA KACZMAREK Z PROGRAMU “KRÓLOWE ŻYCIA” PO RAZ KOLEJNY ZMIENIŁA SWÓJ WYGLĄD. FANI NIE NADĄŻAJĄ. CELEBRYTKA RAZ PO RAZ WPROWADZA NASTĘPNE ZMIANY