Jak podaje portal Super Express, ostatnio smutną informację przekazał Marek Teler – znany pisarz. Jak się okazuje, odeszła od nas niegdyś znana, polska aktorka – Wiesława z Górskich Grajczonek, znana jako Lala Górska.

Bardzo smutna wiadomość

- 8 października 2020 r. w Brisbane w stanie Queensland w Australii zmarła na raka w wieku 89 lat Wiesława z Górskich Grajczonek, czyli przedwojenna polska aktorka dziecięca Lala Górska. Krótką, lecz niezwykle interesującą karierę Lali Górskiej jako „polskiej Shirley Temple” opisałem w poście z 22 lutego 2020 r. Teraz mogę zamieścić krótkie uzupełnienie do jej życiorysu – napisał Marek Teler na swoim Facebooku.

Jak przekazał pisarz, Lala wraz z mamą znalazła się w obozie pracy w Niemczech, co miało miejsce zaraz po Powstaniu Warszawski. Następnie kobiety zostały skierowane do obozu dla przesiedleńców, gdzie Lala odnalazła Artura – swojego starszego brata.

Ciężka młodość kobiety

Co więcej, także w tym obozie młoda kobieta poznała Stanisława Grajczonka, za którego wyszła w 1948 roku. Para razem z trójką dzieci mieszkała w Australii w Brisbane.

Aktorka do samego końca pozostawała bardzo aktywna, a także szerzyła w Australii piękną polszczyznę. Kobieta jako mała dziewczynka zagrała w takich filmach jak „Rapsodia Bałtyku”, „Jego wielka miłość” oraz „Bohaterowie Sybiru”. Co więcej, w pierwszych dwóch wymienionych wyżej filmach, młoda dziewczynka zagrała role chłopięce.

Marek Teler bardzo żałuje, że nie zdążył spotkać się z aktorką przed jej śmiercią. Zapowiedział także, że niebawem postara się przybliżyć nieco bardziej życie kobiety.

Jak informował portal "Życie": KIEDY POZNAMY KONKRETNĄ DATĘ POWROTU DZIECI DO SZKÓŁ? GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ OSTATNIO MINISTER EDUKACJI PRZEMYSŁAW CZARNEK

Przypomnij sobie:KOLEJNA WIELKA TAJEMNICA LECHA WAŁĘSY I JEGO RODZINY WYSZŁA NA JAW. WYGADAŁ SIĘ PRZYJACIEL BLISKICH BYŁEGO PREZYDENTA! CHODZI O DZIECI WAŁĘSÓW

Portal "Życie" pisał również: KOBIETA WYZNAŁA, ŻE ZNALAZŁA SIĘ W BARDZO TRUDNEJ SYTUACJI. PANDEMIA UNIEMOŻLIWIA JEJ SPOTKANIE Z UKOCHANĄ MAMĄ, KTÓRA PRZEBYWA W DOMU SENIORA