Rodzice oraz nauczyciele z niepokojem oczekują na ostateczną decyzję Ministerstwa Zdrowia w sprawie powrotu dzieci do szkół. Kiedy poznamy wiążące stanowisko resortu w tej sprawie?

Jakie jest zdanie ministra?

Wczoraj gościem Polskiego Radia był minister edukacji – Przemysław Czarnek. Szef resortu wyjawił, że nauczyciele będą uprzywilejowaną grupą jeśli chodzi o szczepienia na koronawirusa.

Tuż obok pracowników ochrony zdrowia oraz służb będą mogli skorzystać ze szczepień jako pierwsi. Oczywiście, szczepienia nie będą obowiązkowe, jednak będą warunkować to, kiedy uczniowie wrócą do szkół!

- Jest to niezwykle ważne, dlatego, że musimy mieć absolutną jasność, że jeśli będzie to już możliwe – zależy kiedy ta szczepionka ostatecznie się pojawi – to będzie to również powód, dla którego będziemy mogli wracać do szkół na skalę masową – zaznaczył minister edukacji podczas rozmowy w Polskim Radiu.

Czy wszyscy wrócą do normalnej nauki?

Co więcej, minister edukacji zaznaczył, że jeśli pandemia utrzyma się na obecnym poziomie, co oznacza, że będziemy mieć do czynienia z około 10 tysiącami zakażeń dziennie to możliwy będzie powrót do szkół uczniów z klas I – III.

Jak zaznaczył minister edukacji, powrót do szkół będzie odbywał się etapowo. Szef resortu ma nadzieję, że niedługo sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zostanie ustabilizowana, co spowoduje, że możliwe będzie wdrożenie nauczania hybrydowego. Jako pierwsi nauczanie hybrydowe realizować będą maturzyści, ósmoklasiści oraz uczniowie szkół zawodowych.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Źródło: thehill.com
Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Źródło: thehill.com

Jak informował portal "Życie": BENEFICJENCI PROGRAMU 500 PLUS POWINNI PAMIĘTAĆ O BARDZO WAŻNYCH TERMINACH! TO OD NICH ZALEŻY CZY I KIEDY ŚWIADCZENIE ZOSTANIE PONOWNIE PRZYZNANE

Przypomnij sobie: 13 GRUDNIA BIEŻĄCEGO ROKU PRZEBUDZIŁA SIĘ ETNA. CZY TO ZNAK, BY JEDNAK ZACZĄĆ SIĘ SZYKOWAĆ NA NADEJŚCIE TRZECH DNI CIEMNOŚCI

Portal "Życie" pisał również: POJAWIŁ SIĘ PROJEKT USTAWY, KTÓRA MA POMÓC FINANSOWO MILIONOM POLAKÓW! CZY JEDEN Z ZASIŁKÓW ZWIĘKSZY SIĘ DO 7 TYSIĘCY ZŁOTYCH? ZAJMĄ SIĘ TYM POSŁOWIE