Akademia Muzyczna w Łodzi przekazała informacje o śmierci bardzo cenionego śpiewaka operowego. Fani artysty nie mogą w to uwierzyć!

Bardzo smutna informacja!

Jak informuje portal Pikio, 13 grudnia 2020 roku zmarł Leonard Andrzej Mróz. Jako pierwsze informację o śmierci muzyka opublikowała Akademia Muzyczna w Łodzi. Śpiewak operowy był bowiem związany z uczelnią nieprzerwanie od 1997 roku.

- Nie żyje Leonard Andrzej Mróz, bas, wybitny śpiewak operowy, niezrównany interpretator rosyjskiego repertuaru, solista Teatru Wielkiego w Warszawie, który występował na wielu światowych scenach, profesor sztuk muzycznych – brzmi komunikat Akademii Muzycznej w Łodzi.

Śpiewak operowy był mocno zaangażowany w naukę studentów. W Akademii Muzycznej w Łodzi był nauczycielem śpiewu solowego. Dodatkowo pracował także w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina nr 2 w Warszawie.

Ogromne osiągnięcia muzyka!

Leonard Andrzej Mróz przyszedł na świat w Międzyrzeczu Podlaskim, dokładnie 19 stycznia 1947 roku. W 1972 roku ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w Warszawie. Już jako student był laureatem VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. S. Moniuszki we Wrocławiu.

Śpiewak operowy był znany i doceniany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Występował w teatrach operowych w Paryżu, Sofii, Budapeszcie, Wiedniu, Filadelfii, Parmie, Pradze, Meksyku i Moskwie.

Leonard Andrzej Mróz otrzymał tytuł profesora sztuk muzycznych, w 1998 roku. Całkiem niedawno, bowiem w 2016 roku otrzymał natomiast odznaczenie „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Jak informował portal "Życie": POLACY BĘDĄ MIELI SZANSE ODZYSKAĆ NAPRAWDĘ DUŻE PIENIĄDZE. TO WIELKI PREZENT PRZED ŚWIĘTAMI BOŻEGO NARODZENIA PRAWIE DLA WSZYSTKICH

Przypomnij sobie: KOBIETA WYZNAŁA, ŻE ZNALAZŁA SIĘ W BARDZO TRUDNEJ SYTUACJI. PANDEMIA UNIEMOŻLIWIA JEJ SPOTKANIE Z UKOCHANĄ MAMĄ, KTÓRA PRZEBYWA W DOMU SENIORA

Portal "Życie" pisał również: MASZ W DOMU STARE OZDOBY CHOINKOWE? NIE ZDAJESZ SOBIE SPRAWY, ŻE NIEKTÓRE Z NICH MOGĄ BYĆ WARTE MAJĄTEK