Wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Bożego Narodzenia. Niestety, w tym roku mogą one wyglądać nieco inaczej niż zwykle. Warto jednak zawsze pamiętać o tych osobach, które nie mają z kim spędzić świąt, a o prezentach mogą jedynie pomarzyć.

Niesamowity pomysł!

Co roku w przedświątecznym czasie organizowanych jest wiele inicjatyw, które mają na celu pomóc osobom najbiedniejszym i w pewien sposób zapewnić im chociaż namiastkę świąt. Inicjatywy te organizowane są najczęściej przez fundacje czy też indywidualne osoby i wymagają dużo zaangażowania. Nikt jednak nie pomyślałby, że na pomysł pomocy najuboższym może wpaść czteroletnia dziewczynka!

Jak informuje portal Fox News, Pippa Jackson z Anglii miała sen, w którym śniło jej się, że wiele dzieci nie miało prezentów w bożonarodzeniowy poranek. Po tym koszmarze, mała dziewczynka postanowiła, że w te święta pomoże najbardziej potrzebującym osobom, które samotnie spędzą ten czas,

Czteroletnia dziewczynka poprosiła o pomoc swoją mamę, z którą wspólnie zamierzają pomóc dzieciom z domów dziecka, a także kobietom ze schronisk dla samotnych matek.

Źródło: mirror.co.uk

Dziewczynka o złotym sercu!

Mama Pippy przekazała, że wspólnie z córką planują wykonać około 200 paczek, które rozdadzą potrzebującym. W każdym prezencie znajdować się będą drobiazgi takie jak czapki, rękawiczki, szaliki, a także kredki czy długopisy, a nawet poduszki i zabawki.

Okazuje się, że obecnie do akcji włączyło się wiele lokalnych sklepów, które postanowiły przekazać nieco swojego asortymentu na prezenty bożonarodzeniowe dla potrzebujących.

Dodatkowo mała Pippa postanowiła wykonywać jeszcze świąteczne dekoracje, które zamierza sprzedać, a za zarobione w ten sposób pieniądze chce dokupić jeszcze więcej prezentów dla potrzebujących dzieci.

To niesamowite jak wielkie serce ma ta mała dziewczynka! Wiele osób powinno brać przykład z tej dzielnej czterolatki!

Źródło: mirror.co.uk