Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, w jak bardzo poważnej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa się znajdujemy. Niestety, liczba nowych dobowych przypadków nieustannie jest na bardzo wysokim poziomie. Jak i kiedy poradzimy sobie z pandemią?

Sytuacja w wielu miejscach nadal jest bardzo poważna!

Jak informuje portal Pikio, w jednym z polskich szpitali w tej chwili jest naprawdę bardzo ciężko. Okazuje się, że w placówce znajdującej się Gorzowie Wielkopolskim rozwinęło się nowe, bardzo duże ognisko koronawirusa.

Dokładnie chodzi tutaj o Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim. O całej sytuacji poinformowali czytelnicy Gazety Lubuskiej. Według informacji przekazanych przez nich, ognisko rozwinęło się na oddziale psychiatrycznym placówki.

Na ten moment personel placówki nie zabrał oficjalnego stanowiska w tej sprawie i nie potwierdził medialnych doniesień.

Czy medycy poradzą sobie z nowym ogniskiem?

Od marca w Gorzowie Wielkopolskim potwierdzonych zostało 2680 przypadków koronawirusa. Natomiast tylko wczoraj w mieście odnotowano 40 kolejnych przypadków.

- Są zakażeni na oddziale psychiatrycznym przy ulicy Walczaka. Zakażeni są pacjenci oraz kilka osób z personelu na oddziałach męskim i żeńskim. Pacjenci z kornawirusem leżą na tym samym oddziale co zdrowi – przekazała jedna z czytelniczek Gazety Lubuskiej.

Dziennikarze Gazety Lubuskiej ustalili, że może tutaj chodzić o około dziesięć zakażonych osób. Jednak reporterzy innej gazety twierdzą, że liczba ta może być dwukrotnie większa.