Niedawno opublikowany, archiwalny już wywiad Wojciecha Manna z Gustawem Holoubkiem robi prawdziwy szał w sieci. Internauci zgodnie przyznają, że wypowiedź pasuje do aktualnej sytuacji w kraju. O co chodzi?

Od 22 października, czyli od ponad dwóch tygodni niemalże każdego dnia w Warszawie, ale i na ulicach setek innych miast w Polsce trwają liczne strajki kobiet, w których bierze udział kilkadziesiąt tysięcy Polaków.

Demonstracje są odpowiedzią na decyzję Trybunału Konstytucyjnego odnośnie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej.

Głównymi hasłami manifestacji jest wolność wyboru, której zostały pozbawione kobiety, a protestujący swoje krytyczne uwagi kierują przede wszystkim z prezesa partii rządzącej - Prawo i Sprawiedliwość, Jarosława Kaczyńskiego.

Ponadczasowe słowa!

Wojciech Mann ostatnio w swoich mediach społecznościowych opublikował archiwalny już wywiad z wybitnym aktorem, zmarłym w roku 2008 Gustawem Holoubkiem, w którym mówił, jakich ludzi “nie lubi”.

Okazuje się, że jego słowa są ponadczasowe, a zarówno sam Mann, jak i setki internautów w jego słowach widzi ponadczasową prawdę, która również pasuje do sytuacji w Polsce.

- Najbardziej boję się ludzi małych, niezdolnych, nieutalentowanych (...) Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności. To oni właśnie czyhają na nas, są podejrzliwi, posądzają nas bez przerwy o coś. - brzmi wypowiedź Holoubka.