Samodzielne stworzenie stylowych mebli, jest naprawdę proste. Można do tego wykorzystać dostępne materiały, na przykład stare okiennice. Wygodny prosty stół biurowy wykonałem dosłownie w jeden wieczór i jestem bardzo zadowolony z efektu swojej pracy.

Mebel prezentuje się elegancko i skromnie, ale jednocześnie oryginalnie. Stół roboczy jest wygodny w użytkowaniu, a jego uproszczona konstrukcja nie pozwala na umieszczenie na nim niczego zbędnego.

Co będzie potrzebne do pracy?

Aby samodzielnie stworzyć prosty stół biurowy, będziesz potrzebować: starych okiennic lub podobnej konstrukcji z desek; farby, w prezentowanym projekcie użyta farba kredowa, z efektem matowym, nasycona zieleń; pędzel lub wałek kompaktowy; metalowe nóżki do mebli narożnych („szpilki”); sprzęt i śrubokręt.

W zależności od stanu okiennic może być konieczne użycie rozpuszczalników i szlifierki. W przedstawionym projekcie nie było wymagane szlifowanie, a jedynie usunięcie resztek starej farby. Po jej zmyciu, zagruntowano drewno.

Jak to zrobić?

Musisz rozpocząć pracę od przygotowania okiennic. W przedstawionym projekcie starą farbę usunięto z nich zmywaczem chemicznym, a po wyschnięciu drewna zagruntowano powierzchnie okiennic.

Na tym etapie pracy zastosowano podkład klejący. Taka kompozycja pozwala całkowicie zaizolować drewno i uszczelnić nawet najmniejsze pęknięcia na jego powierzchni.

Po wyschnięciu podkładu należy pomalować drewno. W prezentowanym projekcie blat utworzony z okiennicy pomalowany jest ciemnozieloną emalią kredową.

Po zdobieniu poczekaj, aż farba całkowicie wyschnie, a następnie przykręć nogi do blatu. Na tym kończy się praca, prosty i stylowy stół biurowy jest gotowy!