Zdecydowana większość Polaków może tylko pomarzyć o takich zarobkach. Wysokość wynagrodzeń, które otrzymały gwiazdy po prostu powala na kolana!

Artyści otrzymali pomoc!

Jak przypomina portal Super Express, przez kilkoma tygodniami artyści zorganizowali protest, który miał miejsce w Warszawie. Powodem zdenerwowania środowiska artystycznego były decyzje rządu wprowadzone podczas pandemii, które pozbawiły wielu artystów stałego dochodu.

Jak się okazuje, wśród protestujących na Placu Zamkowym pojawiła się m.in. córka Czesława Niemena. Kobieta przyznała, że miesiąc wcześniej na jej koncie znajdowało się zaledwie 500 złotych!

Co jednak ciekawe, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyszło naprzeciw potrzebom artystów i przekazało aż 400 milionów złotych na pomoc tym osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

Niesamowite wysokości wynagrodzeń!

- Zgodnie z rozporządzeniem, wsparcie finansowe jest przeznaczone na działalność kulturalną w dziedzinie teatru, muzyki lub tańca, w tym polegającą na świadczeniu usług wspomagających tę działalność przez organizację zaplecza technicznego, na finansowanie lub refinansowanie wydatków ponoszonych w okresie od dnia 12 marca do dnia 31 grudnia 2020 r. – brzmi komunikat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Okazuje się jednak, że pieniądze trafiły nie tylko do najbardziej potrzebujących artystów, którym faktycznie ciężko jest w obecnej sytuacji związać koniec z końcem. Jak podaje portal Super Express, dofinansowanie otrzymały również takie znane osobistości, które raczej nie mają podstaw, aby narzekać na stan swojego konta.

Jedno z najwyższych wynagrodzeń otrzymała m.in. Beata Kozidrak, której ministerstwo wypłaciło 750 tysięcy złotych. Nieco mniejszą kwotę otrzymał jej mąż – Andrzej Pietras, na konto mężczyzny wpłynęło 613,5 tysiąca złotych. Podobna kwota, bo 600 tysięcy złotych zasiliła natomiast fundusze zespołu Bayer Full, a Kamil Bednarek otrzymał pół miliona złotych!