Wysokość emerytur oraz rent od wielu lat wzbudza kontrowersje. Wiele osób ma poważne problemy, aby za otrzymywane pieniądze zapewnić sobie godny byt. Okazuje się, że już niebawem sytuacja może się zmienić.

Czy emeryci będą zadowoleni?

Jak informuje portal Super Express, waloryzacja rent oraz emerytur w 2021 roku ma wynieść minimum 4,16%. Spowoduje to, że osoby z najniższymi emeryturami zyskają około 42 zł podwyżki.

– To kropla w morzu naszych potrzeb! Dobrze byłoby, gdyby wynosiła ona chociaż dwa razy tyle i była to waloryzacja kwotowa – zaznacza emerytka, która niegdyś pracowała jako pomoc przedszkolna – Teresa Turło.

Jakiś czas temu list do rządu skierowała także Elżbieta Ostrowska – szefowa Związku Emerytów i Rencistów. Kobieta skierowała do rządu prośbę, aby waloryzacje w 2021 roku wyniosły minimum 80 zł. Jak jednak przyznała kobieta, ministerstwo nie odpowiedziało na jej list.

Rząd nie reaguje na apele społeczeństwa!

Elżbieta Ostrowska wskazała, że sytuacja wielu emerytów w naszym kraju jest bardzo zła, a co za tym idzie 40 złotych podwyżki nie pomoże im w podreperowaniu swoich finansów. Według informacji przedstawionych przez szefową Związku Emerytów i Rencistów świadczenia pobierane przez około 60% osób nie przekraczają 2400 złotych miesięcznie, a aż 10% emerytów pobiera emeryturę w wysokości nie większej niż 1200 złotych!

Emeryci nie zgadzają się z propozycjami przedstawionymi przez rząd i chcieliby wprowadzenia waloryzacji kwoto – procentowej, która byłaby o wiele korzystniejsza. Niestety, na ten moment nic nie wskazuje na to, aby rząd zmienił decyzję i zwiększył waloryzację.

Jak informował portal "Życie": NIEWIARYGODNY GEST ZE STRONY ROBERTA I ANNY LEWANDOWSKICH. MATKA PIŁKARZA OTRZYMAŁA OD NICH WSPANIAŁY PREZENT, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Przypomnij sobie: PROGRAM WOLONTARIATU PRACOWNICZEGO NIEBAWEM PONOWNIE ZOSTANIE URUCHOMIONY. STOŁECZNI URZĘDNICY BĘDĄ POMAGAĆ W WALCE Z KORONAWIRUSEM. CZYM BĘDĄ SIĘ ZAJMOWAĆ

Portal "Życie" pisał również: NAJNOWSZE DONIESIENIA O KORONAWIRUSIE. PRZEPROWADZONE PRZEZ SPECJALISTÓW BADANIA MOGĄ MOCNO ZDZIWIĆ. CHODZI O NOSZENIE MASECZEK OCHRONNYCH