Michał Wiśniewski to osoba, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Znany wokalista jest obecny na naszej polskiej scenie nieprzerwanie od 1994 roku i od tego czasu nieustannie grono jego fanów się powiększa.

Wokalista przyznał się do problemu

Michał Wiśniewski razem z zespołem „Ich Troje”, którego był liderem nagrał łącznie dziewięć albumów, a piosenki takie jak „Powiedz”, czy „Zawsze z Tobą chciałbym być” znają niemal wszyscy Polacy.

Portal Radio Zet przekazał ostatnio, że znany muzyk od wielu lat, codziennie musi radzić sobie z bardzo trudną chorobą, która niestety jest nieuleczalna.

– Nazywam się Michał Wiśniewski i jestem alkoholikiem, niepijącym od 5 lat. Dzięki wszywkom, bo na terapię – wydaje mi się – że jestem za inteligentny – przyznał Michał Wiśniewski.

Co więcej, muzyk przyznał, że oczywiście terapia jest niekiedy bardzo pomocna, o czym może świadczyć między innymi przypadek mamy wokalisty. Okazuje się bowiem, że mama Michała Wiśniewskiego również miała problemy z alkoholem, jednak dzięki terapii, której się poddała nie pije już 14 lat.

Choroba nigdy nie zniknie?

– Zdaję sobie sprawę ze wszystkich konsekwencji, jakie niesie za sobą alkoholizm, ale potrzebuje innej metody, która mnie od picia odciągnie. I od 5 lat regularnie się zaszywam, na zakładkę. To nie zmienia sytuacji, bo w dalszym ciągu jestem alkoholikiem. Żeby była jasność, jak się kończy wszywka, to lubię się napić – zaznaczył wokalista.

Co więcej, podczas wywiadu jaki z Michałem Wiśniewskim przeprowadził Michał Figurski w programie „NieZŁY pacjent”, muzyk wyznał, że niekiedy pije w samotności. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce około pół roku temu. Dziennikarz zauważył, że takie zachowanie Michała Wiśniewskiego powoduje, że ma on świadomość iż zawsze może wrócić do nałogu.

– Ta furtka jest zawsze otwarta. To nie jest tak, że terapia prowadzi do tego, że furtka jest na zawsze zamknięta. Alkoholik zostaje na zawsze alkoholikiem tylko suchym... jeśli ma dużo szczęścia. Jeśli nie ma, to ma nawroty. Ja tak mam pomiędzy wszywkami. Oczywiście byłoby fajniej zrozumieć, czym jest ta choroba i nie pić w ogóle, ale ja tak nie potrafię. Nie potrafię kontrolować picia. Jak piję, to piję. Smakuje mi – wyjawił artysta.

View this post on Instagram

Polatane :-)

A post shared by Michał Wiśniewski (@m_wisniewski1972) on

Jak informował portal "Życie ": TO NIE JEST NAJLEPSZY ROK DLA HANNY LIS. PREZENTERKA NIE UKRYWA SWOICH PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH. O CO DOKŁADNIE CHODZI

Przypomnij sobie: POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Portal "Życie " pisał również: TAKIE SYTUCJE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA. MIESZKAŃCY WYZNALI, JAK WYGLĄDAJĄ OSTATNIE POŻEGNANIA W ICH PARAFII ORAZ DO CZEGO DOPUSZCZAJĄ SIĘ KSIĘŻĄ