Nie ulega wątpliwości, że postać ojca Tadeusza Rydzyka budzi od wielu lat wiele kontrowersji. Spora część osób uwielbia duchownego i przekazuje swoje oszczędności na pomoc dla inicjatyw podejmowanych przez duchownego. Jednak duża część Polaków uważa, że ojciec Tadeusz Rydzyk nie zasługuje na miano zakonnika.

Co dalej?

Nie można jednak zaprzeczyć temu, że ojciec Tadeusz Rydzyk jest świetnym biznesmenem. Jedną z jego najpopularniejszych i odnoszących największe sukcesy oraz przynoszących największe dochody, inwestycji jest Radio Maryja.

Jak przypomina portal Super Express, rozgłośnia radiowa jest popularna nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach, a w tym nawet za oceanem. Okazuje się jednak, że Radio Maryja może mieć niebawem poważne kłopoty. Jak zareaguje na to ojciec Rydzyk?

Czy to koniec Radia Maryja?

Media donoszą bowiem, że już niebawem Radio Maryja ma zaprzestać swojej działalności, a także zbiórek na terenie Stanów Zjednoczonych. Organizacją, która chce skutecznie zakończyć działalność ojca Rydzyka w USA jest Centrum Szymona Wiesenthala.

- Tak jest. Jeżeli chcemy zaprzestać rozprzestrzeniania tej mowy nienawiści Rydzyka, to oczywiście musimy obciąć fundusze. To jest najważniejszy krok. Bez funduszy będzie mu ciężko szerzyć swoje poglądy na falach radiowych, przez internet i osobiście oczywiście też. A więc obcięcie funduszy jest dla mnie i dla osób, które teraz mi pomagają, priorytetem. Ale też zakazy prawne. W Kanadzie złożyliśmy już skargę do ministerstwa skarbu, żeby odebrać jego organizacjom status charytatywny – wyjaśnił polityk z Kanady, który ma polskie pochodzenie – Thomas Lukaszuk, podczas wywiadu, którego udzielił dla portalu Gazeta.pl.

Przypominamy, że Thomas Lukaszuk już od dłuższego czasu jest bardzo zaangażowany w całą sprawę. Czy faktycznie Radio Maryja nie będzie już dłuższej nadawać w USA?

Jak informował portal "Życie ": TO NIE JEST NAJLEPSZY ROK DLA HANNY LIS. PREZENTERKA NIE UKRYWA SWOICH PROBLEMÓW ZDROWOTNYCH. O CO DOKŁADNIE CHODZI

Przypomnij sobie: POLACY MUSZĄ BYĆ GOTOWI NA NOWE OBOSTRZENIA. NOSZĄC MASECZKĘ NIE WOLNO NAM JEŚĆ I PIĆ. CZY JEDNAK SĄ TO WSZYSTKIE ZAKAZY, KTÓRE OBECNIE PANUJĄ

Portal "Życie " pisał również: TAKIE SYTUCJE NIE POWINNY MIEĆ MIEJSCA. MIESZKAŃCY WYZNALI, JAK WYGLĄDAJĄ OSTATNIE POŻEGNANIA W ICH PARAFII ORAZ DO CZEGO DOPUSZCZAJĄ SIĘ KSIĘŻĄ