Nie ulega wątpliwości, że zarówno Biedronka, jak i Lidl to sklepy, które są odwiedzane przez ogromne ilości Polaków. W obecnych, dość trudnych czasach, obie sieci starają się zapewnić swoim klientom bezpieczeństwo i wyjść naprzeciw ich potrzebom.

Zmiany w popularnych sklepach!

Koronawirus wymusił wprowadzenie wielu zmian, przekonaliśmy się o tym jeszcze wiosną tego roku. Jednak nowy wirus nie odpuszcza, a co więcej – w ostatnich dniach przybrał na sile. Z tego względu sieć Biedronka oraz sieć Lidl postanowiły wprowadzić zmiany, które mają zapewnić klientom bezpieczeństwo podczas wykonywania zakupów. O co dokładnie chodzi?

Portal Gazeta przekazał, że sieć sklepów Biedronka zdecydowała się na radykalną zmianę godzin funkcjonowania swoich placówek. Jak się okazuje, 40 spośród nich będzie czynne całą dobę, natomiast aż 650 będzie pracować do godziny 23:30, a 2600 sklepów pozostanie otwartych dla klientów minimum do godziny 23.

- Wydłużenie godzin otwarcia sklepów wpłynie na mniejszą liczbę klientów w jednym momencie, co zwiększy bezpieczeństwo zakupów zarówno dla klientów, jak i pracowników – to komunikat przekazany przez sieć sklepów Biedronka.

Jakie kroki podjął Lidl?

Na zupełnie inne kroki zdecydował się natomiast Lidl. Tutaj zostały wprowadzone kasy pierwszeństwa, w których bez kolejki zostaną obsłużeni pracownicy ochrony zdrowia oraz służb mundurowych.

- Ponadto udostępniliśmy kasy pierwszeństwa: wolontariuszom wspierającym seniorów w dokonywaniu zakupów spożywczych, lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, ratownikom medycznym oraz tzw. służbom mundurowym – przekazała przedstawicielka sieci Lidl w Polsce, Aleksandra Robaszkiewicz.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: SYTUACJA W NASZYM KRAJU JEST NIEZWYKLE TRUDNA. PRZEKROCZYLIŚMY BARIERĘ 10 TYSIĘCY ZAKAŻEŃ. JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ NAJBLIŻSZE DNI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA SĄ ZAŁAMANI POSTAWĄ WIELU POLAKÓW. JEDNA Z PIELĘGNIAREK WPROST POWIEDZIAŁA, CO MYŚLI O ZACHOWANIU RODAKÓW

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: NIE ZDAJEMY SOBIE SPRAWY, JAK POPULARNE JEST W NASZYM KRAJU FAŁSZERSTWO MIODÓW. CO TAK NAPRAWDĘ KUPUJEMY W SKLEPACH