W ostatnim czasie bardzo głośno było na temat gwiazd, które wcielają się w rolę ekspertów w stacji TVP Info. Z pierwszą taką sytuacją mieliśmy do czynienia, kiedy to w stacji wystąpił Jarosław Jakimowicz. Aktor obecnie prowadzi show telewizyjne razem „W kontrze” razem z Magdaleną Ogórek.

TVP ma nowego eksperta?

Jak informuje portal Wtv, to jednak nie koniec dość odważnych kroków TVP Info. Okazuje się bowiem, że nowym ekspertem stacji został sam Sławomir Świerzyński znany wszystkim jako lider „Bayer Full”.

Według doniesień mediów, w programie TVP Info poruszony został temat kryzysu klimatycznego, a także zmian jakie powinny zajść w kwestii górnictwa w Polsce. Wtedy właśnie zdanie na ten temat wyraził znany muzyk.

– Myślę, że ten program odnośnie likwidacji wydobycia węgla w Polsce skończy się tak, jak Państwowe Gospodarstwa Rolne, czyli wszyscy pracownicy zostaną wyrzuceni na bruk, nie będą mieli w ogóle pieniędzy, kopalnie zasypią, zaleją wodą, i wszyscy będą szczęśliwi i będą z tej wody czerpać energię odnawialną - powiedział Sławomir Świerzyński.

– Moim zdaniem wydobycie węgla powinno skończyć się wtedy, kiedy skończy się węgiel. To nasze największe bogactwo narodowe. Mamy tyle wspaniałych technologii odnośnie oczyszczania tego węgla. Naukowcy wiedzą, co zrobić, żeby ten węgiel, w cudzysłowie, nie truł – dodał muzyk.

Czy muzyk ma rację?

Co więcej, Sławomir Świerzyński stwierdził także, że nie powinniśmy przejmować się emisją dwutlenku węgla w naszym kraju, bowiem inne zachodnie kraje emitują go znacznie więcej i powinien to być ich problem.

– Dajmy sobie spokój z tymi dziwadłami, dziwactwami, które mówią cały czas o jakimś zbijaniu emisji – podsumował muzyk.

A jakie jest Wasze zdanie na temat tak odważnego wypowiadania się na tematy specjalistyczne osób, które ekspertami w tym temacie niewątpliwie nie są?

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ PEWNE, ŻE LATO NIE WRÓCI? NA POŁUDNIU NASZEGO KRAJU ZROBIŁO SIĘ BIAŁO. TEMPERATURY PÓJDĄ MOCNO W DÓŁ

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE INFORMACJE O JEDNEJ Z GWIAZD „TAŃCA Z GWIAZDAMI”. UCZESTNIK WYZNAŁ PRAWDĘ, WYJAWIŁ, ZE ZMAGA SIĘ NIEULECZALNĄ CHOROBĄ, TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie" pisał również: KONTROWERSYJNE ZACHOWANIE BYŁEGO MINISTRA OBRONY NARODOWEJ. RADOSŁAW SIKORSKI STANOWCZO ODPOWIEDZIAŁ POCZCIE POLSKIEJ