Były minister obrony narodowej, Radosław Sikorski, obecnie jest posłem do Parlamentu Europejskiego. Polityk zrobił wokół siebie niemałe zamieszanie. Jak się okazuje, Radosław Sikorski nie zamierza uregulować zaległości, za abonament RTV.

Radosław Sikorski nie zamierza płacić ani grosza za abonament RTV

Jak przekazał portal Wirtualna Polska, Poczta Polska skierowała do Radosława Sikorskiego pismo, w którym to upomina posła o zaległości we wpłatach na rzecz abonamentu RTV. Radosław Sikorski uznał jednak, że żadnego abonamentu płacił nie będzie z kilku względów.

Po pierwsze zaznaczył, że w dworku, który zamieszkuje wraz z rodziną nie ma żadnego odbiornika telewizji satelitarnej czy też naziemnej. Co więcej, poseł zaznaczył, że nie może zapłacić za abonament RTV z uwagi na klauzulę sumienia.

Kontrowersyjna wypowiedź byłego ministra zrobiła sporo szumu w mediach

- Nie mogę zapłacić za korzystanie z mediów, których nie słucham ani nie oglądam, gdyż nie pozwala mi na to klauzula sumienia. Wedle wszelkich relacji w alternatywnych mediach, dawne media publiczne zostały zawłaszczone przez klakierów jednak partii politycznej i służą utrzymaniu tej partii przy władzy, a nie misji, do której zostały powołane – zaznaczył polityk na swoim Twitterze.

Polityk dodał także, że "i tak przymusowo finansuje już TVPiS", a dzieje się to za sprawą dotacji budżetowej.

Okazuje się więc, że polityk nie zamierza zapłacić ani grosza za abonament RTV i odważnie o tym mówi. Jak zostanie rozwiązana ta kontrowersyjna sprawa i jak na zarzuty ministra odpowie Poczta Polska?

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ PEWNE, ŻE LATO NIE WRÓCI? NA POŁUDNIU NASZEGO KRAJU ZROBIŁO SIĘ BIAŁO. TEMPERATURY PÓJDĄ MOCNO W DÓŁ

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE INFORMACJE O JEDNEJ Z GWIAZD „TAŃCA Z GWIAZDAMI”. UCZESTNIK WYZNAŁ PRAWDĘ, WYJAWIŁ, ZE ZMAGA SIĘ NIEULECZALNĄ CHOROBĄ, TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie" pisał również: „ROLNIK SZUKA ŻONY”: WPADKA W NAJNOWSZYM SEZONIE PROGRAMU. WIDZOWIE ZIDENTYFIKOWALI KOLEJNĄ UCZESTNICZKĘ, NIE JEST DEBIUTANTKĄ W TAKICH PROGRAMACH