Kilka dni temu pożegnaliśmy lato i zbliżamy się do końca września. Okazuje się, że wysokie temperatury mogą już nie wrócić, a my musimy powoli wyciągać z szaf płaszcze i zimowe buty. Czy pogoda zmieni się na dobre?

Czy to już pierwsze oznaki nadchodzącej zimy?

Jak przekazał portal Wirtualna Polska, wczoraj w Karkonoszach spadł pierwszy śnieg! Filmik, który jeden z turystów przekazał do Karkonoskiego Parku Narodowego wskazuje, że biały puch pokrył ziemię w okolicach Śnieżnych Kotłów.

Jak się okazuje, nie ma w tym nic dziwnego, bowiem już w ubiegłą sobotę Karkonoski Park Narodowy przekazał informację, że w okolicach Śnieżki może sypnąć śniegiem.

- Tak jeszcze nie wygląda, ale dziś i jutro może na Śnieżce padać śnieg. Jeśli planujecie wyprawę w Karkonosze, przygotujcie się na chłód. Na razie jednak, czyli w sobotę o 7 rano, na szczycie jest plus 1,5 st. C – przekazał Karkonoski Park Narodowy 26 września.

Turyści wybierający się w Karkonosze powinni dobrze się przygotować do zmiennych warunków!

Co więcej, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej spodziewał się, że pierwszy śnieg w tym roku pojawi się w Tatrach. Stało się jednak inaczej i to Karkonosze jako pierwsze przykryły się białym puchem. Co jest dość dziwne, bowiem przeważnie na Kasprowym Wierchu śnieg leży już od września.

Osoby, które w najbliższych dniach wybierają się w Karkonosze powinny przygotować się na zimowe warunki. Temperatura w tamtym rejonie może nie przekroczyć 0 stopni Celsjusza, a niewykluczone jest, że dalej będą miały miejsce opady śniegu.

Śnieg

Pierwszy śnieg. Autorem filmu jest Krzysztof Jezierski

Posted by Karkonoski Park Narodowy on Monday, September 28, 2020

Jak informował portal "Życie": SENSACYJNE WIEŚCI O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE, MONARCHINI OD TRZECH DEKAD MA MIEĆ DUBLERKĘ! W JAKIM CELU PAŁAC BUCKINGHAM ZDECYDOWAŁ SIĘ NA TAKI KROK

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE INFORMACJE O JEDNEJ Z GWIAZD „TAŃCA Z GWIAZDAMI”. UCZESTNIK WYZNAŁ PRAWDĘ, WYJAWIŁ, ZE ZMAGA SIĘ NIEULECZALNĄ CHOROBĄ, TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie" pisał również: „ROLNIK SZUKA ŻONY”: WPADKA W NAJNOWSZYM SEZONIE PROGRAMU. WIDZOWIE ZIDENTYFIKOWALI KOLEJNĄ UCZESTNICZKĘ, NIE JEST DEBIUTANTKĄ W TAKICH PROGRAMACH