Mało kto wie o tym, że wielu osobom w naszym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury honorowe, których wysokość osiąga czasem 4300 złotych! Aby jednak ostudzić zapał wielu osól przypominamy, że należą się one tylko tym emerytom, którzy skończyli 100 lat!

Rząd pomaga emerytom!

Od dawna trwają dyskusje na temat tego, że emerytury w naszym kraju są o wiele za niskie. Okazuje się jednak, że wiele osób może wspomóc się dodatkami, które bez wątpienia podwyższą jakość ich życia.

Takimi dodatkami są oczywiście trzynaste i czternaste emerytury, które już zostały bądź dopiero zostaną wypłacone. Jednak to nie wszystko, na co mogą liczyć emeryci.

Na jaki dodatek mogą jeszcze liczyć emeryci?

Jak donosi portal BiznesInfo, wielu osobom przysługuje także tzw. emerytura honorowa. Jest ona wypłacana osobom, które ukończyły 100 lat. W tym roku emerytura honorowa wynosi 4294 złote brutto i jest niezależne od tego, ile wynosi emerytura podstawowa.

Co ciekawe, emerytura honorowa nie podlega waloryzacji. Ustalona raz kwota jest więc wypłacana w takiej samej wysokości do końca życia. Aby otrzymać emeryturę honorową nie jest konieczne składanie żadnych dodatkowych wniosków bowiem zostaje ona przyznana automatycznie.

Wyjątek stanowią jedynie kobiety, które nie pracowały, a swoje życie poświęciły na wychowanie dzieci. W ich wypadku konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku.

Jak informował portal "Życie": HISTORIA TEJ DZIEWCZYNKI WZRUSZA DO ŁEZ! MUSIAŁA PRZEJŚĆ KILKA BOLESNYCH OPERACJI, ABY FINALNIE MÓC ZOBACZYĆ SWOJĄ MAMĘ, JEJ REAKCJA ROZDZIERA SERCE

Przypomnij sobie: MASECZKI BĘDZIE NOSIĆ JESZCZE PRZEZ DWA KOLEJNE LATA? PONURA WIZJA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA, POLACY NIE BĘDĄ Z TEGO ZADOWOLENI

Portal "Życie" pisał również: WKRÓTCE WEJDĄ W ŻYCIE POTĘŻNE ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM? KIEROWCY OBAWIAJĄ SIĘ, ŻE POSTÓJ BĘDZIE OZNACZAŁ KARĘ, A MANDATY ZWIĘKSZĄ SIĘ CZTEROKROTNIE