Jak donosi portal BiznesInfo Polacy w ostatnim czasie szturmują antykwariaty. Co stoi za takim zachowaniem i czy w ogóle opłaca się korzystać z usług antykwariatów?

O co chodzi?

Jak zdradzają właściciele antykwariatów, ich najliczniejszymi klientami są obecnie osoby, które mają w posiadaniu bardzo stare monety.

- Nie pamiętam, kiedy ostatni raz otrzymaliśmy tyle maili z monetami PRL do wyceny, zwłaszcza że poruszenie objęło cały demograficzny przekrój: odwiedzali nas ludzie starsi, dzwonili biznesmeni w średnim wieku, pisali nastoletni posiadacze klaserów po dziadku. Wraz z monetami PRL trafiały do nas numizmaty innych okresów, niekiedy całkowicie mylnie traktowane jako nic nie warte. Jeden z klientów za kilka takich niedocenionych monet uzyskał 5000 zł, tymczasem wartość spodziewanych skarbów doby Polski Ludowej wystarczyłaby mu może na bilet tramwajowy – wyjawił właściciel jednego z antykwariatów – Michał Niemczyk podczas wywiadu z dziennikarzami Wirtualnej Polski.

Niektóre monety osiągają zawrotne ceny!

Okazuje się, że dla wielu osób oddanie do antykwariatu starych monet to nie lada biznes. Za monetę o wartości 10 groszy wybitą w 1973 roku niektórzy kolekcjonerzy są w stanie zapłacić nawet 5 tysięcy złotych! To niesamowita kwota!

- Tym, co błyskawicznie możemy sami sprawdzić, jest data. Jedną z najpopularniejszych monet międzywojnia, które znajdujemy w domach, jest 2 zł z wizerunkiem Piłsudskiego - z rocznika 1934 warte jest 20 zł, podczas gdy rzadszy rocznik 1936 kosztuje już 2000 zł. Podobnie jest w przypadku słynnego "rybaka", którego z datą 1974 kupuje się zwykle za kilkanaście złotych, a z 1958 r. wycenia od kilkuset złotych – dodał Michał Niemczyk.

Warto może zastanowić się nad tym, czy nie poświęcić kilku dni na porządne przeszukanie strychu i innych zakamarków, w których mogą gromadzić się stare monety. Możliwe jest bowiem, że w naszym domu kryje się ogromny skarb!

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KACZYŃSKI MA DOM O KTÓRYM MARZY NIEJEDNA OSOBA. SĄSIEDZI NIE MOGĄ WYJŚĆ Z PODZIWU

Przypomnij sobie: JAKA JEST PRAWDA NA TEMAT MAJĄTKU LECHA WAŁĘSY? OKAZUJE SIĘ, ŻE POLITYK NIE MA POWODÓW DO NARZEKAŃ. KWOTA MOŻE ZASKOCZYĆ

Portal "Życie" pisał również: OGROMNA RADOŚĆ W RODZINIE ZNANEJ POLSKIEJ RESTAURATORKI. LARA GESSLER ROZPOCZĘŁA KOLEJNY WAŻNY ETAP W SWOIM ŻYCIU. MAMA JEST ZACHWYCONA