Dziennikarze Super Expressu rozmawiali ostatnio z ministrem finansów – Tadeuszem Kościńskim. Minister zapytany został między innymi o to, czy już wkrótce zostaną wprowadzone nowe podatki i co z kolejnym lockdownem.

Minister wyjawił plany rządu

Jak się okazuje, podczas rozmowy z Super Expressem, Tadeusz Kościński wyznał, że na ten moment rząd nie planuje wprowadzenia żadnych nowych podatków. Co więcej, minister stwierdził, że obecnie to konsumpcja odpowiada za rozwój gospodarki i to właśnie dzięki niej pokryte zostaną wydatki na wprowadzone ostatnio programy socjalne.

Co więcej, minister wyznał, ze na ten moment nie ma planów co do wprowadzenia drugiego lockdownu. Jak stwierdził, obecnie rząd ma pandemię pod kontrolą.

- Sytuacja epidemiczna musiałaby się bardzo zmienić, aby w całym kraju ponownie zostały wprowadzone obostrzenia tego rodzaju i zasięgu jak zastosowane w marcu czy kwietniu. Jeżeli minister zdrowia oceni, że potrzebny jest lockdown, ze względu na bezpieczeństwo Polaków, to musimy zrobić wszystko, żeby znaleźć na to pieniądze. Jednak teraz, gdy mamy wiedzę, jak zarządzać sytuacją w dobie pandemii, trudno sobie wyobrazić ponowny, ogólnokrajowy lockdown. Bardziej skuteczne wydają się miejscowe obostrzenia, żeby szybko zgasić ognisko epidemii – wyznał minister finansów.

Jak będzie przebiegać rekonstrukcja rządu?

Sandra Skibniewska, dziennikarka Super Expressu zapytała ministra finansów także o planowaną rekonstrukcję rządu. Na ten moment Tadeusz Kościński nie potrafił odpowiedzieć na pytanie, czy zostanie w rządzie. Wyznał natomiast, ze dostosuje się do decyzji premiera. Czym zatem spowodowane jest masowe odchodzenie dyrektorów z Ministerstwa Finansów?

- W każdej instytucji czy prywatnej firmie normalną rzeczą jest rotacja kadrowa. To naturalne, że z czasem ktoś chce zmienić pracę, spróbować nowych wyzwań. Dyrektorzy o których pani pyta odeszli na własny wniosek. To dokąd odchodzą, jest ich wyborem – zakończył rozmowę minister.

Jak informował portal Życie: KIEROWCY POWINNI MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. NOWE DZIAŁANIA POLSKIEJ DROGÓWKI ZOSTANĄ WCIELONE JUŻ ZA KILKA DNI

Przypomnij sobie: LARA GESSLER NIE JEST JEDYNĄ CÓRKĄ ZNANEJ RESTAURATORKI? CELEBRYTKA POKAZAŁA KOLEJNYCH CZŁONKÓW SWOJEJ RODZINY

Portal Życie pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU