Ile faktycznie wynosi majątek Lecha Wałęsy? Polityk złożył ostatnio oświadczenie majątkowe, dzięki któremu możemy się dowiedzieć ile rzeczywiście zarabia. Ważną informacją jest jednak to, że nie chodzi tutaj o byłego prezydenta i lidera Solidarności!

Lech Wałęsa milionerem?

Lech Artur Wałęsa, którego nazwisko rodowe to Kaźmierczak, jest zięciem Lecha Wałęsy – byłego prezydenta. Jak donosi portal Super Express, kiedy Lech Kaźmierczak pobierał się z Magdaleną Wałęsą – najstarszą córką lidera Solidarności, początkowo kobieta miała tradycyjnie przyjąć imię po mężu, stało się jednak inaczej.

- W naszej polskiej tradycji tak się utarło, że to żona przyjmuje nazwisko męża. I my początkowo planowaliśmy, że Magdalena będzie się nazywała Kaźmierczyk, podobnie jak nasze dziecko. Ale im dłużej o tym rozmawialiśmy, tym bardziej Magda mnie przekonywała, że chce zostać przy swoim rodzinnym i historycznym nazwisku, z którym jest mocno związana – wyznał mąż Magdaleny Wałęsy w jednym z wywiadów dla „Dziennika Bałtyckiego”.

Źródło: viva.pl

Ile wynosi majątek polityka?

Co więcej, jak donosi portal Super Express, Lech Wałęsa również jest politykiem. Mężczyzna sprawuje funkcje radnego Gdańska z ramienia Platformy Obywatelskiej. Jego dochody z działalności politycznej oraz prowadzenia restauracji wynoszą miesięcznie 12 600 złotych.

Dodatkowo, Lech Wałęsa posiada także dwie restauracje o łącznej wartości ponad miliona złotych oraz gospodarstwo rolne, którego wartość określana jest na 1 500 000 złotych! Dodatkowo mężczyzna zgromadził 120 000 złotych oszczędności, a w jego garażu stoi 11 -letnie auto marki BMW.

Okazuje się jednak, że jego zarobki w porównaniu z zarobkami teścia nadal są bardzo niskie. Lider Solidarności za jedne wykład otrzymuje wynagrodzenie w wysokości 400 tysięcy złotych.

Jak informował portal "Życie": JAROSŁAW KACZYŃSKI MA DOM O KTÓRYM MARZY NIEJEDNA OSOBA. SĄSIEDZI NIE MOGĄ WYJŚĆ Z PODZIWU

Przypomnij sobie: DOBRA WIADOMOŚĆ DLA FANÓW ZENKA MARTYNIUKA. JEGO HIT O OCZACH DOCZEKAŁ SIĘ W NOWEJ ODSŁONIE PEWNEGO WYRÓŻNIENIA W OŚWIACIE

Portal "Życie" pisał również: NIEBYWALE ZASKAKUJĄCE ZACHOWANIE JAROSŁAWA JAKIMOWICZA NA WIZJI. ZADAŁ BARDZO NIECODZIENNE PYTANIE MARKOWI JAKUBIAKOWI. INTERNAUCI SĄ ZDZIWIENI