Lech Wałęsa były liderem Solidarności jeszcze na swoim Facebooku kolejny wpis. W ostrych słowach Wałęsa wypowiedział się na temat Borusewicza, gwiazdy, Walentynowicz ,Wyszkowskim i innym, którym zarzucił oszczerstwo.

- Musiałem walczyć jak widać nie tylko z komunistami i ich służbami ,ale i z Borusewiczem, Gwiazdą, Walentynowicz, Wyszkowskim i innymi. Dałem radę i dziś podołam.ich oszczerstwom i nikczemności.

Fani Lecha Wałęsy przyzwyczajeni są do tego, że były prezydent umieszcza w swoich mediach społecznościowych ostre wpisy krytykujące gwiazdę i Wyszkowskiego. Ku ich zdziwieniu tym razem pojawił się także na temat Borysewicza.

Lech Wałęsa
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa

- Stawianie Pana Borusewicza w jednym szeregu z (...) ludźmi jest nie na miejscu – zauważył jeden z internautów. Jak skomentował to Wałęsa? - Jeśli nie uspokoi przerostu ambicji powiem więcej - odparł.

Internauci nie kryli zdziwienia. Coraz więcej z nich zastanawiało się dlaczego Wałęsa wspomniał o Borusewiczu.

- Z Borusewiczem??? A to zaskoczenie, przecież Pan Marszałek to raczej sprzymierzeniec niż wróg, chyba to pomyłka...

Lech Wałęsa odpowiedział: - nie pomyłka, długo ustępowałem, ale przekroczył możliwości swojej niejasnej roli.

Lech Wałęsa, Danuta Wałęsa
Lech Wałęsa, Danuta Wałęsa
Lech Wałęsa, Danuta Wałęsa

Jak zauważa SE.PL powodem tak ostrej reakcji byłego prezydenta Lecha Wałęsy mogłyby być wypowiedziane kilka lat temu w wywiadzie dla „Wprost” słowa Krzywonos, która uznała Borysewicza za przywódcę „Solidarności”.

- "To nie Wałęsa był przywódcą strajku. Nieujawnionym przywódcą był Bogdan Borusewicz".

Te sprawę skomentował Wałęsa tymi słowami:

- Zapomniałeś, że w tamtych czasach nie byłeś tolerowany przez komunistów, ale i też przez przygniatającą większość stoczniowców. Stoczyłem wielkie boje, byś był w ogóle tolerowany na stoczni.

To też może cię zainteresować: Nikt nie wiedział o tym, jak wyglądały ostatnie momenty życia Gienka Loski. Prawda wyszła na jaw, wszyscy zalali się łzami

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Liczba zakażń koronawirusem znów rośnie. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju