W dobie pandemii koronawirusa ciężko jest snuć konkretne plany, o czym dobitnie przypominają nam wciąż zmieniające się przepisy, zasady i nowe obostrzenia. Zaledwie dwa dni temu rozpoczął się rok szkolny, nikt jednak nie przewidział takiego scenariusza.

Okazuje się, że pandemia mocno daje się we znaki – zarażeń jest coraz więcej, a powrót uczniów do szkół mógł być niezbyt dobrą decyzją… a przynajmniej tak sądzą co niektórzy. Wygląda na to, że mogą mieć rację.

Dariusz Piontkowski
Dariusz Piontkowski
Dariusz Piontkowski

Kolejne szkoły zamykają się przez koronawirusa

Przypadki koronawirusa odnotowuje się w kolejnych placówkach. Wzrasta liczba nie tylko zarażonych w szkołach, lecz także osób, które muszą udać się na kwarantannę. Jakby tego było mało, w kolejnych powiatach sytuacja wygląda niezbyt kolorowo.

To sprawia, że część placówek decyduje się na powrót nauki zdalnej. Nad sytuacją stara się panować Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Jak informuje portal Pikio, na Twitterze Ministerstwa Edukacji Narodowej możemy znaleźć regularne informacje dotyczące nauki w szkołach w Polsce. Mowa nie tylko o tych, które od początku roku szkolnego wróciły do nauki stacjonarnej, ale także o tych, które z jakichś względów decydują się na naukę zdalną.

Coraz więcej szkół wprowadza naukę w trybie zdalnym lub mieszanym. Obecnie 46 szkół pracuje z uczniami wyłącznie zdalnie, zaś 92 – w trybie mieszanym. Jeszcze wczoraj liczba szkół, które funkcjonowały w trybie mieszanym, wynosiła 87.

Dariusz Piontkowski. Źródło: wp.pl
Dariusz Piontkowski. Źródło: wp.pl
Dariusz Piontkowski. Źródło: wp.pl

Warto dodać, że uczniowie oraz przedszkolaki dalej uczęszczają do 48 346 placówek, które działają stacjonarnie.

Warto jednak zauważyć, że coraz więcej szkół zamyka się. Nadal nie wiadomo, jak będzie to wyglądało za jakiś czas – wszak druga fala pandemii może jeszcze nadejść i być groźniejsza niż sądzimy.

Przypomnij sobie o… KOLEJNE ZMIANY W PRZEPISACH DROGOWYCH? NOWE ZASADY BĘDĄ BARDZO ŁASKAWE DLA PIESZYCH

Jak informował portal Życie: POMORSKIE: PONAD 2,9 TYSIĄCA ZAKAŻEŃ W WOJEWÓDZTWIE OD POCZĄTKU PANDEMII. SANEPID PODAŁ STATYSTYKI NA CZWARTEK

Portal Życie pisał również o… LICZBA ZAKAŻŃ KORONAWIRUSEM ZNÓW ROŚNIE. MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZE DANE DOTYCZĄCE SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W NASZYM KRAJU