Nowe przepisy wprowadzą poważne zmiany w kwestii poruszania się pieszych w ruchu drogowym. Oczywiście, otrzymają oni duże przywileje, jednak zostaną na nich nałożone także spore obowiązki.

Piesi zyskają?

Niestety, w naszym kraju na przejściach dla pieszych nieustannie dochodzi do wielu wypadków. Od wielu lat wprowadzane są zmiany, które mają wyeliminować ten problem. Wiele z nich nie przynosi jednak skutku. Czy tym razem będzie inaczej?

Jak podaje portal o2, już za kilka miesięcy mają wejść w życie kolejne zmiany, które zostały już zatwierdzone przez sejm. Jak się okazuje, najważniejszy przepis będzie stanowił zapis, że pieszy ma zawsze pierwszeństwo kiedy znajduje się przed przejściem dla pieszych.

Obecne przepisy mówią o tym, że kierujący jest zobowiązany do udzielenia pierwszeństwa pieszemu, kiedy ten jest już na pasach. Nowe przepisy będą natomiast nakładać na kierowców udzielenie pierwszeństwa już w chwili, kiedy pieszy dopiero będzie zbliżał się do pasów.

Jak dokładnie ma to wyglądać?

Oczywiście nie zwalnia to pieszych z konieczności zachowania ostrożności. Osoba zbliżająca się do pasów nie może na nie wtargnąć. Jej obowiązkiem jest zatrzymanie się przed pasami i sprawdzenie, że kierowca na pewno się zatrzyma. Jeśli pieszy nie zrobi tego, na niego również zostanie nałożony mandat.

Okazuje się więc, że nowy przepis ma działac dla pieszych w taki sam sposób, w jaki działa stop dla kierowców. Znak ten zobowiązuje do bezwzględnego zatrzymania się i upewnienia, że możemy włączyć się do ruchu!

Z obowiązku ustępowania pierwszeństwa pieszemu zwolnione są tramwaje. Należy o tym bezwzględnie pamiętać, aby uniknąć groźnych wypadków.

Jak informował portal "Życie": RODZINA I FANI ANDRZEJA STRZELECKIEGO SĄ ZASKOCZENI TAKIM ROZWIĄZANIEM? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEJ PROPOZYCJI OD PRODUCENTÓW "KLANU"

Przypomnij sobie: BYŁY MINISTER ZDROWIA ZABRAŁ GŁOS NA TEMAT TEGO, CO JUŻ WKRÓTCE CZEKA POLAKÓW. NIE TYLKO KORONAWIRUS JEST DLA NAS ZAGROŻENIEM

Portal "Życie" pisał również: PAŃSTWOWA INSPEKCJA PRACY BĘDZIE PRZEPROWADZAĆ KONTROLE W DOMACH. CO BĘDĄ SPRAWDZAĆ I JAKIE SĄ KARY