Jak informuje portal Pikio, Telewizja Polska przekazała przed kilkoma minutami bardzo smutną wiadomość. Zmarł jeden z ważnych polskich polityków. Kondolencje do rodziny napływają z całego kraju.

Wspaniały polityk

Zmarł Przemysław Jerzy Witek. Polityk urodził się 23 września 1947 w Kielcach. Na wieczny spoczynek odszedł wczoraj, 27 sierpnia mając 72. lata.

Przemysław Jerzy Witek był nie tylko politykiem, ale także historykiem. Bardzo mocno angażował się działania opozycji. Jak przypomniała TVP, to właśnie on walczył o to, aby przywrócono Marsz Szlakiem Pierwszej Kompanii Kadrowej.

Źródło: kielce.tvp.pl

Wspomnienia o Przemysławie Jerzym Witku będą wiecznie żywe

Wspomnienie o Przemysławie Jerzym Witku umieścił na swoim Twitterze szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych - Jan Kasprzyk.

- Na wieczną wartę odszedł jeden z tych, którzy wskrzesili Marsz Szlakiem Kadrówki w 1981 roku i przywracali Polakom ideały II Rzeczypospolitej. Wierny Idei Niepodległości miał w sobie do końca ducha ułańskiej fantazji Wieniawy. Niech Polska ziemia przytuli Go tak mocno, jak Ją ukochał – brzmi wpis Jana Kasprzyka.

Przemysław Jan Witek zajmował się także redagowaniem pism opozycyjnych w czasach PRL, a dodatkowo był jednym z twórców Świętokrzyskiej „Solidarności”. Mężczyzna już w rodzinnym domu zakorzenione miał tradycje niepodległościowe, które pielęgnował przez całe swoje życie.

Śmierć Przemysława Jana Witka to ogromna strata dla całego kraju. Do rodziny polityka napływają kondolencję. My również łączymy się w bólu z najbliższymi.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO ZDROWIA PODJĘŁO OSTECZNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE SZCZEPIEŃ. CZY WSZYSCY POLACY BĘDĄ ZMUSZENI DO ZAKUPU SZCZEPIONEK NA KORONAWIRUSA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA