Lech Wałęsa jest osobą, która zawsze wzbudzała niemałe kontrowersję. Jak wiadomo wszystkim, były prezydent niezbyt dobrze dogaduje się z Jarosławem Kaczyńskim. Wałęsa nie darzy sympatią także całej partii Prawo i Sprawiedliwość.

Lech Wałęsa wspomina swoje kontakty

Jak się jednak okazuje, były prezydent nigdy nie ukrywał, że od zawsze miał wspaniałe relacje z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. Zarówno papież, jak i były prezydent odegrali bardzo dużą rolę w obaleniu komunizmu w naszym kraju.

O bardzo dobrych relacjach Jana Pawła II i Lecha Wałęsy przypomniał sam prezydent, kiedy to niedawno udzielał wywiadu dla gazety „La Republicca”.

- Właśnie dlatego, że ja i Ojciec Święty znaliśmy się dobrze, nie mówiliśmy o tym, rozumieliśmy się bez słów – powiedział Lech Wałęsa.

Ostatnio założyciel Solidarności znów przypomniał o relacjach jakie łączyły go z Janem Pawłem II. Na swoim instagramowym koncie opublikował bowiem wspólne zdjęcie z papieżem.

Instagram @presidentwalesa

Internauci są oburzeni

Zdjęcie wywołało w sieci niemałą burzę. Natychmiast zaczęły pojawiać się komentarze na jego temat, które mocno krytykowały zarówno samego Lecha Wałęsę, jak i Jana Pawła II.

- Nie taki on tam "święty" (...) Ogólnie jego jedyne osiągnięcie - choć bez wątpienia wielkie - to wyzwolenie Wschodniej Europy spod komunizmu. Kościoła nie zreformował, wręcz odwrotnie, umocnił jego konserwatyzm. Był populistycznym Papieżem – brzmi jeden z komentarzy.

- A co to tam było w rodzinnym Popowie Boluś? Pomidorami cię krajani obrzucili? – skomentował kolejny internauta.

Wśród komentarzy pojawiły się także słowa uznania:

- To było wspaniałe spotkanie Dwóch największych Polaków znanych na całym świecie – skomentowała jedna z obserwujących.

Instagram @presidentwalesa

Jak informował portal "Życie": MIESZKANKA JEDNEGO Z POLSKICH MIAST UŻYŁA OCTU PODCZAS SPRZĄTANIA. NIE SPODZIEWAŁA SIĘ, ŻE BĘDZIE TO ZŁY POMYSŁ. KOBIETA ZNALAZŁA SIĘ W SZPITALU

Przypomnij sobie: KIEDY WRESZCIE SKOŃCZY SIĘ BATALIA O RENTĘ? PANI PAULINA NIE ZAMIERZA SIĘ PODDAĆ. JEJ WALKA Z ZUSEM TRWA JUŻ 20. LAT

Portal "Życie" pisał również: RZĄD ZAMIERZA WKRÓTCE WPROWADZIĆ NOWE OBOSTRZENIA? WESELA I RODZINNE SPOTKANIA NIE BĘDĄ JUŻ WYGLĄDAŁY TAK, JAK DOTYCHCZAS