Wiadomość o zwolnieniu Michała Olszańskiego z TVP niesamowicie zaskoczyła widzów. Mężczyzna był obecny w telewizji już od wielu lat i nikt nie spodziewał się, że współpraca zostanie z nim zakończona tak nagle.

Dziennikarz był obserwowany przez zarząd?

Jak informuje portal Plotek, już ponad rok temu dziennikarz przestał prowadzić program „Pytanie na śniadanie”. Wtedy też pojawiały się głosy, że taka decyzja TVP jest spowodowana tym, że Michał Olszański bardzo mocno skrytykował wywiad z prezesem PiS – Jarosławem Kaczyńskim. Nikt jednak nie myślał, że TVP postanowi zakończyć z dziennikarzem współpracę przy programie „Magazyn Ekspres Reporterów”, który był obecny na antenie od 21 lat!

- Ta decyzja to pokłosie afery z Kaczyńskim. Od tamtej pory Olszański był uznawany w telewizji jako osoba niewygodna i nieprzewidywalna, która w każdej chwili może zrobić i powiedzieć coś, co nie jest po linii stacji. Na korytarzach TVP o jego zwolnieniu plotkowano od dłuższego czasu, ale te zmiany zawsze przychodzą falami. Po zawirowaniach w Trójce teraz przyszedł czas na podobną czystkę w telewizji – wyjawił anonimowy informator serwisu Plotek.

Źródło: viva.pl

Niedługo będą kolejne zwolnienia?

Co więcej, jak mówi informator, decyzja o zwolnieniu Michała Olszańskiego wywołała dość spore zamieszanie wśród pozostałych pracowników TVP. Podobno sytuacja w stacji jest bardzo napięta! Czy już niedługo dowiemy się o kolejnych zwolnieniach?

- Do startu jesiennej ramówki zostało już niewiele czasu i wszyscy chcą do niego dotrwać, żeby poczuć się bezpiecznie. W szczególności te gwiazdy, które pozwalają sobie na komentowanie sytuacji politycznej i społecznej w kraju, bo to jest po prostu surowo zabronione. Nie chodzi nawet o wypowiedzi antyrządowe, bo nikt o zdrowych zmysłach, kto pracuje w TVP, by na to nie wpadł, ale o politykę i tematy okołopolityczne w ogóle. Wszystkich obowiązuje zakaz, a konsekwencje mogą być surowe. Od pouczeń, kar, przez zawieszenie, na zwolnieniu kończąc. Każdy się pilnuje – mówił informator.

Czy w takim razie jest to koniec kariery Michała Olszańskiego? Czy jeszcze będziemy mogli oglądać go w innej stacji?

Źródło: YouTube

Jak informował portal "Życie": MIESZKANKA JEDNEGO Z POLSKICH MIAST UŻYŁA OCTU PODCZAS SPRZĄTANIA. NIE SPODZIEWAŁA SIĘ, ŻE BĘDZIE TO ZŁY POMYSŁ. KOBIETA ZNALAZŁA SIĘ W SZPITALU

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA