Ojciec Tadeusz Rydzyk już wiele razy miał powody do obaw o swoje interesy. Jak się okazuje, tym razem sytuacja jest podobna.

O co dokładnie chodzi?

Jak podaje portal Pikio, cała sprawa dotyczy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której założycielem jest ojciec Tadeusz Rydzyk. Co ciekawe, szkoła nie cieszy się zbyt dobrą opinią.

Jak informuje Gazeta Wyborcza, w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbywają się szkolenia „Podniesienie kompetencji komunikacyjnych - szkolenia dla prokuratorów i asesorów prokuratorskich”. Dziennikarze Gazety Wyborczej zauważyli jednak, że oferta ta nie jest zbyt popularna wśród docelowej grupy. Jak przebiegają szkolenia w szkole Tadeusza Rydzyka?

- Nie ma co ukrywać, to szkolenie jest kontestowane - powiedział jeden z prokuratorów w wywiadzie z dziennikarzami Gazety Wyborczej.

Źródło: trail.pl

Skąd wynika taka niechęć?

Mimo, że szkolenia brzmią dość atrakcyjnie i mają na celu podszkolić prokuratorów oraz asesorów prokuratorskich w kwestii zachowania się przed kamerami, to niezbyt wiele osób jest zainteresowanych tą ofertą. Jak odkryli dziennikarze Gazety Wyborczej, z samego rejonu krakowskiego na szkolenie zapisało się zaledwie kilka osób.

Co ciekawe, sprawą zainteresowała się Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Jej kierownicy zdecydowali się bowiem na wysłanie pisma do poszczególnych prokuratur w regionie. Jak się okazuje, w piśmie wskazane jest, że we wspomnianych szkoleniach „powinni uczestniczyć wszyscy prokuratorzy i asesorzy”.

Jak donosi informator Gazety Wyborczej, nie jest to pierwsza taka sytuacja dotycząca szkoleń z oferty Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

- W zeszłym roku musiała interweniować Prokuratura Krajowa. [...] nawet funkcyjni nie pałali jakąś specjalną chęcią - wyjawił informator.

Jak informował portal "Życie": TO JUŻ OFICJALNA INFORMACJA. NOWYM MINISTREM ZDROWIA ZOSTAŁ ADAM NIEDZIELSKI. KIM Z WYKSZTAŁCENIA JEST SZEF RESORTU

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW