Oprócz tego, że ojciec Rydzyk jest doskonale funkcjonującym od wielu lat duchowny z zakonu redemptorystów to w dodatku nazywa się go jednym z najlepiej działających biznesmenów w naszym kraju.

Szef medialnego koncernu – Radia Maryja i telewizji Trwam, a także współzałożyciel prywatnej wyższej szkoły pokusił się o kolejną inwestycję. Nie wszyscy są jednak zachwyceni tym projektem, która rusza już wkrótce! O co chodzi?

Ojciec Rydzyk prezentuje swoją nową inwestycję, ma ruszyć na dniach! Ma być ona częścią Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu!

Okazuje się, że na założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka uczelni już wkrótce mają otworzyć się nowe specjalizacje - dziennikarstwo śledcze i zarządzanie mediami cyfrowymi. Będzie można również studiować na zupełnie nowym kierunku – to pielęgniarstwo.

Dziekan WSKSiM wyjaśniła mediom, jaki cel przyświecał wprowadzaniu nowej specjalności, czyli dziennikarstwa śledczego, która będzie częścią kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

- Chodzi o pewne umiejętności zbierania informacji, które mają zastosowanie w szeregu kontekstów zawodowych, m.in. w dziennikarstwie. Są to też bardzo potrzebne informacje, żeby nauczyć się opowiadać historie, tzw. storytelling, co będzie potrzebne nie tylko w dziennikarstwie, ale też w public relations, w sektorach związanych z organizacjami pozarządowymi - tłumaczy Dorota Żuchowska, cytowana przez Pikio.

Specjalność pomoże studentom poznać pojęci z zakresu prawa, korupcji i przeciwdziałania patologiom w instytucjach. Dodatkowo, szkoła zamierza wprowadzić również specjalność „zarządzanie mediami cyfrowymi”. Będzie ona służyć wdrożeniu wiedzy o działaniu mediów społecznościowych i dziennikarstwa internetowego.

fot. YouTube

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW