Wczoraj, 20 sierpnia została podana informacja na temat nowego ministra zdrowia. Został nim Adam Niedzielski, który do tej pory był szefem Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jak układała się kariera nowego ministra zdrowia?

Jak się okazuje, nowy minister zdrowia nie jest lekarzem, w przeciwieństwie do Łukasza Szumowskiego, który kilka dni temu ustąpił ze stanowiska. Adam Niedzielski ukończył bowiem dwa kierunki w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Jest bowiem absolwentem metod ilościowych i systemów informacyjnych oraz ekonomii.

Według informacji przekazanych przez portal Wirtualna Polska, Instytut Nauk Ekonomicznych PAN nadał Adamowi Niedzielskiemu w 2003 roku, tytuł doktora nauk ekonomicznych.

Obecny minister zdrowia swoją karierę rozpoczynał od pracy w Ministerstwie Finansów. Następnie miał przyjemność pracować w Najwyższej Izbie Kontroli oraz Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i Ministerstwie Sprawiedliwości.

Od końca 2016 roku Adam Niedzielski był także dyrektorem generalnym w Ministerstwie Finansów. Ponadto należał do rady nadzorczej spółki celowej Aplikacje Krytyczne.

Przewodził Narodowemu Funduszowi Zdrowia

W lipcu 2018 roku obecny minister zdrowia rozpoczął swoją pracę w Narodowym Funduszu Zdrowia. Na początku był zastępcą prezesa NFZ, a rok później był pełniącym obowiązki prezesa funduszu. Następnie w 2019 roku, a dokładnie 10 października, Adam Niedzielski przejął stanowisko prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Obecnie będzie sprawował rolę ministra zdrowia. Czy sprawdzi się w tej funkcji? Miejmy nadzieję, że przekonamy się już niebawem.

Źródło: termedia.pl

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW