Byłym prezydentom naszego kraju czyli Wałęsie, Komorowskiemu i Kwaśniewskiemu przysługuje zarówno emerytura z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, która co roku przechodzi waloryzację, a także „trzynastka”. Ponadto prezydenci otrzymują także specjalną emeryturę prezydencką oraz świadczenia i inne dodatki. Jak się okazuje nie wszystkim Polakom się to podoba.

Nie są to małe pieniądze!

Byli prezydenci Polski korzystają z wszystkich przywilejów, jakie otrzymują seniorzy w naszym kraju. Co więcej, każdy z nich otrzymuje ponadto specjalną emeryturę prezydencką.

Jak informuje portal Super Express, emerytura prezydenta w naszym kraju jest regulowana przez ustawę z 1981 roku, która mówi o wynagrodzeniu osób, które zajmują stanowiska kierownicze w Polsce oraz przez ustawę z 1996 roku, która to ustala dożywotnie uposażenie osoby sprawującej rolę prezydenta Polski.

Jak się okazuje, emerytura prezydencka jest wyliczana w zależności od kwoty bazowej. W tym roku kwota bazowa wynosi 2 tysiące złotych, a jak informuje portal Super Express, emerytura prezydencka wynosi obecnie 10,5 tysiąca złotych.

Co więcej, zarówno emerytowani prezydenci, jak i ich rodziny mają zapewnione świadczenia zdrowotne. Jeśli dojdzie natomiast do śmierci prezydenta to rodzina otrzymuje rentę rodzinną, a także inne świadczenia.

Polacy mają wątpliwości!

Co ciekawe, według badań przeprowadzonych przez Super Biznes i Super Express, okazuje się że nie wszyscy Polacy są zadowoleni z takiego stanu rzeczy. 84% ankietowanych stwierdziło, że prezydent nie powinien otrzymywać dodatkowej emerytury, poza tą która należy mu się z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 4% ankietowanych nie zabrało głosu na ten temat, a pozostałe 12% stwierdziło, że dodatkowa emerytura należy się byłym prezydentom.

Jak informował portal "Życie": MAŁGORZATA TRZASKOWSKA WYJAWIŁA, Z CZYM MUSI SIĘ ZMAGAĆ. SZCZERE SŁOWA ŻONY RAFAŁA TRZASKOWSKIEGO

Przypomnij sobie: AGATA MŁYNARSKA WYJAWIŁA PRAWDĘ NA TEMAT ODEJŚCIA Z TVP. NIKT NIE PRZYPUSZCZAŁ, ŻE TAKA SYTUACJA MOGŁA MIEĆ MIEJSCE

Portal "Życie" pisał również: JOANNA KUROWSKA NADAL NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ. AKTORKA WSPOMINA SWOJĄ UKOCHANĄ SIOSTRĘ