Olga Tokarczuk otworzyła swój lokal dokładnie 13 lipca tego roku. Właścicielką kawiarni, oprócz noblistki jest jej menadżerka - Beata Kłossowska - Tyszka. Oprócz Pań na otwarciu obecna była także Marta Dymek, która to jest odpowiedzialna za ułożenie menu dla kawiarni Dobra Nowina.

Jak wygląda kawiarnia?

Do kawiarni noblistki udali się dziennikarze Wirtualnej Polski, aby samodzielnie sprawdzić, jak funkcjonuje i co oferuje nowy lokal.

Na samym wejściu do kawiarni widnieje fragment z książki Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, który to ma wyjaśniać nazwę kawiarni.

- Dobrze jest siedzieć u Dobrej Nowiny w sklepie. To najprzytulniejsze miejsce w mieście. Schodzą się tu matki z dziećmi i starsze panie w drodze po obiad w emeryckiej stołówce. Przychodzą stróż z parkingu i zziębnięte sprzedawczynie z targu warzywnego. Wszyscy dostają coś gorącego do picia. Można by powiedzieć, że Dobra Nowina prowadzi tu kawiarnię- brzmi fragment.

Jak się jednak okazuje, nawiązań do noblistki nie ma tu zbyt wiele, a lokal przyciąga okolicznych przechodniów zachęcając, aby spróbowali w nim piwa!

W kawiarni Olgi Tokarczuk mamy bowiem możliwość zamówienia różnorodnych rodzajów czeskiego piwa, wśród których znajduje się piwo z wyciągiem z konopii indyjskich, które cieszy się dużą popularnością.

Pozostała oferta opiera się na herbatach, kawach, winach i ciastach. Niestety, do dziś nie wprowadzono obiecanego przed otwarciem menu wegetariańskiego.

Źródło: klodzko24.eu

Jak kształtują się ceny?

Za kawałek ciasta należy zapłacić 10 złotych. Natomiast duża herbata kosztuje 12 zł, jednak dziennikarze Wirtualnej Polski nie byli pewni, czy na pewno jest ona duża. Cena podwójnego espresso to natomiast 8 złotych.

Co więcej, w kawiarni można zakupić książki Olgi Tokarczuk z autografem noblistki. Jak twierdzi obsługa, sprzedają się one niesamowicie dobrze!

Do kawiarni „Dobra Nowina” możemy wybrać się dowolnego dnia, bowiem jest otwarta także w weekendy i święta od godziny 10.

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW