W piątek, 14 sierpnia uchwalono ustawę, która określa podwyżki dla rządzących. Jak się okazuje, wśród osób, które otrzymają potężne wynagrodzenia, po raz pierwszy znalazła się także Pierwsza Dama.

Ustawa wywołała wielkie oburzenie

Jak informuje portal Pomponik, nowa ustawa wprowadziła pensje dla Pierwszej Damy. Jest to ogromna zmiana, bowiem do tej pory żona prezydenta nie otrzymywała żadnego wynagrodzenia. Jak się jednak okazuje, od teraz wypłata dla Pierwszej Damy będzie wynosić 18 tysięcy złotych!

Najnowsza ustawa wywołała falę ogromnych oburzeń wśród Polaków. Wśród zniesmaczonych tą sprawą osób znalazła się także Karolina Korwin - Piotrowska. Dziennikarka dosadnie skomentowała całą sprawę.

- 17 tys. brutto. Milczałabym za taką kasę. Skandal - brzmi wpis Karoliny Korwin - Piotrowskiej.

Jak jednak wiadomo, przed wyborem Andrzeja Dudy na prezydenta, Agata Kornhauser - Duda była nauczycielką niemieckiego. Nie jest więc tajemnicą, że jej zarobki były o wiele niższe, niż obecna pensja, która została jej przyznana przed kilkoma dniami.

Instagram @karolinakp

Podwyżki objęły sporą część rządu

Dziennikarka dość konkretnie odniosła się także do pozostałych podwyżek, jakie reguluje ustawa. Wiadomo, że obowiązują one nie tylko partię rządzącą, ale także dość sporą część opozycji.

- Proszę państwa, 14 sierpnia 2020 roku skończyła się wojna opozycji z PiS-em - dodała Karolina Korwin - Piotrowska.

Polacy są oburzeni całą sprawą i tym, jak zachował się rząd. Podwyżki, które przyznano opiewają na ogromne kwoty, podczas gdy nieustannie mówi się o tym, że nie ma pieniędzy np. na podwyżki dla pracowników ochrony zdrowia lub nauczycieli.

Instagram @karolinakp

Jak informował portal "Życie": KOBIETA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA OGROMNĄ ZMIANĘ SWOJEGO WYGLĄDU. NA WSZYSTKIE OPERACJE PLASTYCZNE WYDAŁA 200 TYSIĘCY ZŁOTYCH. CZY BYŁA TO DOBRA DECYZJA

Przypomnij sobie: OLIWIA BIENIUK WYGLĄDA NIEMAL IDENTYCZNIE, JAK JEJ MAMA. ANNA PRZYBYLSKA BYŁABY DUMNA Z CÓRKI

Portal "Życie" pisał również: JAKA NAPRAWDĘ JEST MAGDA GESSLER? PRAWDĘ NA TEMAT TEGO, JAK WSPÓŁPRACUJE SIĘ ZE ZNANĄ RESTAURATORKĄ WYZNAŁ STYLISTA KOBIETY