Od kiedy w naszym kraju zapanowała pandemia koronawirusa, odwołano zakazy zgromadzeń. Jakiś czas temu jednak zniesiono te obostrzenia i wierni ponownie mogli się gromadzić i wspólnie uczestniczyć w modlitwie.

Pielgrzymka na Jasną Górę inna niż dotychczas

Z możliwości tej skorzystali słuchacze Radia Maryja, którzy zdecydowali się wyruszyć w tradycyjną już pielgrzymkę na Jasną Górę. Jak podaje jednak portal o2.pl, liczba wiernych która wzięła udział w wydarzeniu była zdecydowanie mniejsza niż zwykle.

Dotychczas pielgrzymki Radia Maryja na Jasną Górę gromadziły kilkanaście tysięcy wiernych. W tegorocznej wzięło udział natomiast tylko kilka tysięcy. Według informacji podanych przez organizatorów praktycznie wszyscy pielgrzymi przestrzegali obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Źródło: radiomaryja.pl

Zabrał głos sam Ojciec Tadeusz Rydzyk

Jak podaje portal Super Express, kiedy wierni zgromadzili się już na Jasnej Górze, glos zabrał Ojciec Tadeusz Rydzyk. Zwrócił się on do wiernych nie tylko z apelem, ale i z podziękowaniem.

- Gratuluję odwagi! Ale gratuluję również całego wysiłku i gratuluję tej ostrożności też. Bądźmy dalej ostrożni, zachowajmy wszystkie przepisy - powiedział Tadeusz Rydzyk do zgromadzonych.

Co więcej, Ojciec Rydzyk poprosił także wiernych o to, aby szczególną troską otoczyli swoje rodziny i młodzież. Przypomniał także słowa Jana Pawła II, który prosił aby Polacy codziennie zawierzali Bogu swoje troski.

- Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział jeszcze jedno. Powiedział – wiele razy do nas mówił, ale tak mocno zapamiętałem sobie te słowa – "macie wiele do zrobienia w Polsce". Przez modlitwę codzienną, przez wpływ na rodziny, przez wpływ na młodzież - poprosił redemptorysta.

Według informacji przekazanych przez portal o2.pl w pielgrzymce oprócz Tadeusza Rydzyka wziął udział także arcybiskup Marek Jędraszewski i ojciec Janusz Sok.

Jak informował portal "Życie": RÓŻNICE MIĘDZY NAJWYŻSZĄ, A NAJNIŻSZĄ EMERYTURĄ W NASZYM KRAJU SĄ ZAWROTNE. CO WPŁYWA NA TAKIE ZRÓŻNICOWANIE ŚWIADCZEŃ

Przypomnij sobie: CZY CZEKAJĄ NAS CIĘCIA MINIMALNEJ PENSJI? DO MEDIÓW WYCIEKŁY NIEPOKOJĄCE INFORMACJE, SĄ SPRZECZNE Z OBIETNICAMI

Portal "Życie" pisał również: WYKRYTO KOLEJNE, DUŻE OGNISKO KORONAWIRUSA. ZAGROŻENI SĄ PACJENCI PRZEBYWAJĄCY NA BARDZO WAŻNYCH ODDZIAŁACH SZPITALNYCH