Średnia emerytura w naszym kraju wynosi około 2400 złotych. Oczywiście, znaczne różnice możemy zauważyć wśród płci. Jeśli porównamy średnią emeryturę jaką otrzymują mężczyźni, a jaką kobiety to różnica kształtuje się na poziomie prawie tysiąca złotych!

Niesamowite dysproporcje

Jak jednak informuje portal eska.pl różnice pomiędzy pobieranymi świadczeniami w naszym kraju są po prostu ogromne. Jak się okazuje, najwyższa obecnie wypłacana emerytura wynosi ponad 20 tysięcy złotych.

W województwie podlaskim natomiast, najszczęśliwszy emeryt dostaje co miesiąc świadczenie emerytalne w wysokości 15 tysięcy złotych. Jak się okazuje, ten szczęśliwiec ciężko pracował na takie wynagrodzenie. Jego staż pracy wynosi bowiem 61 lat i 10 miesięcy!

Jak się okazuje, na najwyższe świadczenia mogą liczyć osoby, które po uzyskaniu wieku emerytalnego nadal pozostawały aktywne zawodowo. Jak się bowiem okazuje, każdy rok pracy, po uzyskaniu prawa do świadczenia emerytalnego, zwiększa emeryturę o około 8-10%.

W jaki sposób obliczana jest emerytura?

— Obecny system emerytalny jest tak skonstruowany, że stanowi pochodną dwóch składników: zebranego kapitału i przewidywanej długości życia. Im dłużej pracujemy, tym więcej składek odprowadzimy, więc zbudujemy sobie wysoki kapitał. Jednocześnie, im dłużej pracujemy po osiągnięciu wieku emerytalnego, tym czas pobierania świadczenia jest krótszy, a zatem ma to wpływ na wyliczenie świadczenia i jego wysokość - wyjaśnia regionalny rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych województwa podlaskiego - Katarzyna Krupicka.

Okazuje się jednak, że nie wszyscy są takimi szczęściarzami. Najniższa wypłacana emerytura w województwie podlaskim wynosi zaledwie 32 grosze! Przepaść pomiędzy wysokościami świadczeń jest niewyobrażalna!

Jak informował portal "Życie": BARDZO WAŻNY APEL AGATY DUDY. O CO PROSI POLKI ŻONA OBECNEGO PREZYDENTA

Przypomnij sobie: CZY CZEKAJĄ NAS CIĘCIA MINIMALNEJ PENSJI? DO MEDIÓW WYCIEKŁY NIEPOKOJĄCE INFORMACJE, SĄ SPRZECZNE Z OBIETNICAMI

Portal "Życie" pisał również: CO TAKIEGO DZIAŁO SIĘ W SCHRONISKU W RADYSACH? NIKT NIE SPODZIEWAŁ SIĘ TAKIEGO OBROTU SPRAW, WŁAŚCICIELE CZWORONOGÓW SĄ ZANIEPOKOJENI